Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 To chyba odpowiedni czas na dyskuje.

Go down 
+8
Revel
Sakra
Nadira
Silver
Favonius
Manigoldo
Legumir
Neo
12 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimePon Lut 22, 2010 6:36 pm

i tak to ja potem wam liczyłam większość rzeczy i poprawiałam hp/mp w kartach oraz o punktach przypominałam i tyle

*1* co do mechaniki samej zadam na wstępie pytanie - czy informacje w samym regulaminie (chodzi mi o temat, nie dział) wystarczają wam do dobrej gry i uważacie je za 'proste' bądź 'bez przesadnej matematyki'? - to by mnie jako głównego mechanika tego systemu najbardziej interesowało

*2* co do ery rozgrywki - jak forum ruszy (zakładam, że musi ruszyć, nie wiem kiedy), czy chcecie kontynuować tą erę, czy prowadzić rozgrywkę w innej, jakby 'na czysto' - od początku

*3* jedna z sugestii Niki dotyczyła treningów, czy podoba wam się obecny system oceniania, czy jesteście za zlikwidowaniem zdobywania lvl w ten sposób i jedynie 'wprowadzania ataków' przez nie? (ja jestem za utrzymaniem tego jak to znamy)


mamy zrobić może w tym temacie może ankiety kilkudniowe dotyczące najważniejszych rzeczy o których rozmawiamy w zaciszu admińskim?

i robiąc przeciek kolejny jestem za obaleniem konkursu za odgrywanie postaci i wprowadzeniem czegoś innego

EDIT:
UWAGA!!!! 5 adminów naliczyłam aktywnych dziś na forum!!!
od pół roku takich tłumów nie widziałam u nas XD
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimePon Lut 22, 2010 6:46 pm

te Mp i Hp hmm jakby zrobić by admin decydował jakie obrażenia itp. bo samemu to się zaniedba robienie HP czy MP a admini maja na glowie mase spraw
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimePon Lut 22, 2010 7:59 pm

1* moim zdaniem sama mechanika w sobie jest odrobinę przesadna:).
Rozumiem dążyłaś do stworzenia czegoś realistycznego i to tak naprawdę Ci się udało:)
widać bardzo dobrze że zbroja chroni człowieka a nie jego ciało.
dobry pomysł jest także z wadami/cechami i umiejętnościami.
Nawet system dążenie do zbroi i jej przydzielania też w porządku.Na prawdę to wszystko jest bardzo realistyczne.
jednak...
moim zdaniem powinna mechanikę powinniśmy okroić tak żeby po pierwsze każdy ją zrozumiał, nowi gracze nie mieli problemu z jej zrozumieniem i jednocześnie żeby także pozostawało troszkę realizmu.
Czyli:
1)system ZHP cały ten dział o zbrojach-zostawić.
2)Cechy i wady- zostawić lecz tutaj można zastanowić się nad minimalizacja.
3)te wszystkie bonusy do ataków podstawowych i kary...też przydałaby się mała zmiana.
4)tworzenie ataków-tutaj raczej też bez zmian bo tutaj system jest bardzo prosty.

Naprawdę wielki szacunek za stworzenie tego wszystkiego lecz właśnie pamiętajmy że głównym założeniem była zabawa.

2*Myślę że nową erę trzeba zacząć.
Każdy od nowa i wtedy by się zobaczyło ilu graczy jest na prawdę wytrwałych;]

3*moim zdaniem to też nie podlega zmianom;]
trening to trening. jest napisany=musi być wynagrodzony proste.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeWto Lut 23, 2010 10:28 am

Neo, powtarzam pytanie, bo widzę, że nie zrozumiałeś XD

*1*
czy SAM regulamin (TEMAT w dziale regulamin) uważacie za 'prosty' i 'niewymagający kalkulatora'?
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 24, 2010 9:26 pm

i jak obrady
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 24, 2010 10:40 pm

póki co admini nie widzą żadnej reakcji na najważniejsze chyba pytanie:

*1* czy REGULAMIN FORUM zawierający podstawową, okrojoną mechanikę forum (nie zmienialiśmy jej póki co) jest dla was prosty/zrozumiały/niewymagający zbyt dużo
czy jest wystarczający? my uważamy, że tak, gdyż wiele osób się tylko nim sugerowało i grało bardzo dobrze
chcemy jednak wiedzieć co o nim konkretnie myślicie
czy sprawia on wam jakieś trudności?

innymi słowy - czekamy tu na WASZĄ wypowiedź by móc dalej prowadzić jakiekolwiek dalsze obrady XD

dział regulamin został uporządkowany nieco i tematy w nim ograniczone do minimum wymaganego do gry
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeCzw Lut 25, 2010 9:08 pm

wiesz...w porządku teraz jest z tym uporządkowaniem i to jest jakiś krok do przodu.

ja mogę się powiedzieć, że dla mnie jest prosty itd bo gram tutaj od dawna i te zmiany częściowo zostawały przecież wprowadzane i mogłem to przyswajać.

nie wiem za to jak inni...ale dla nich pewnie w jakiś stopniu jest wymagający za dużo.

zwłaszcza dla nowych userów takich jak ostatnio użytkownik Albafica.
W ogóle poszedł na żywioł zrobił kartę raz że ze złą historią a dwa że totalnie nie zrozumiał o co chodzi z wadami/cechami.

tak więc dla mnie to jest wszystko jasne.
i jeżeli byłoby z 10 takich userów którzy także czailiby mechanikę całą to wtedy forum by ruszyło z kopyta.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSob Lut 27, 2010 10:44 am

Favonius i Mani, jako obecni gracze będący dość nowi i aktywni proszeni są o wypowiedzenie się w kwestii 'regulaminu' forum



kolejny przeciek informacji:
szata graficzna może ulec jakimś zmianom
i funkcja moderatora się przewija co jakiś czas w dyskusji (i nie będzie się ograniczać do 'sprzątania' w offtopie ^^)
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSob Lut 27, 2010 1:05 pm

dobry pomysł z moderatorem właśnie:)

żeby troszkę pomóc adminom powinni mieć większy wachlarz możliwości:)

np:
-spr kart postaci.
-możliwość spr treningów.
-spr nadzoru nad przygodami(pomagać w razie potrzeby, korygować błędy itd)
-pomagać nowym graczom w robieniu pierwszych kroków na forum(znając życie wytłumaczyć wady i cechy postaci pkt itd)
-no i oczywiście kasować zbędne posty w tematach.


co wy na to??
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSob Lut 27, 2010 5:13 pm

No z oczątku regulamin był taki średnio zrozumiały lecz później jak mi wyjaśniłaś stał się jaśniejszy.

Szata graficzna hmmm może to i dobry pomysł lecz najpierw był zrobił nową erę czy coś w tym stylu.

Sprawa bycia MG to jest taka ze no Sakra brała dużo na siebie lecz jakby nie spoglądać na to to Saga i Nika nie miała graczy bo wszyscy praktycznie sanku wybrali i jechali z tym koksem.

Ogólnie zrobić zabieg kosmetyczny i nową erę. I jaśniejsze zasady dać dział dla początkujących i mały tutorial jakby ;]
Powrót do góry Go down
Favonius

Favonius


Dołączył/a : 20/06/2009
Liczba postów : 145

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeNie Lut 28, 2010 8:48 pm

Dla mnie regulamin był zrozumiały , a przynajmniej zrozumiałem go całkiem szybko Szata graficzna jak najbardziej może zostać zmieniona Każda nowość przyciąga potencjalnego klienta
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeWto Mar 02, 2010 9:08 pm

a co sądzicie o tych funkcjach moderatora??

byłby w porządku czy może chcecie coś dodać/zmienić?
Powrót do góry Go down
Revel

Revel


Dołączył/a : 10/06/2008
Liczba postów : 300


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 03, 2010 6:16 pm

Witam.
Tak sobie was czytam i czytam i szczerze muszę przyznać że naprawdę chce mi się śmiać.
Mądrę rzeczy to chyba tutaj napisali tylko Graf i Nika, no może nawet się Shadowi zdarzyło, chociaż już widać po jego postach że widzi siebie jako moderatora, ale mnie to już nie obchodzi.
Jeśli gracze nie mogą dokończyć spokojnie już drugiej ery to wątpię, by w trzeciej " lepszej " było inaczej. Znów Sakra krzyknie " kończymy " i skończymy. Gracze nie dokończą wątków, akcja nie zostanie zamknięta jak należy tylko rozpisywana jako psuedo przygoda, a potem zdziwienie że nikt nie gra, jeśli tak naprawdę gracz nie ma nic do powiedzenia. Podobnie teraz, gracze rozpisywali się co im się nie podoba w regulaminie, to Sakra pyta co im się nie podoba. Wystarczy poczytać co się ludziom nie podoba, a nie tworzyć sytuacje by oni musieli znów pisać to samo.
Zawiódł mnie również pan Silver, który stwierdził na sam koniec że liczy się ilość nie jakość ?
Brednie, jeśli nie liczy się jakoś to można równie grać bez opisów frakcji, krajobrazów i innych takich bo trening bez jakości może być napisany na przykład tak
" Julian biegał. Robił to już od szóstej rano, był w tym dobry. Chłopak prawie się nie męczył, był przecież złotym rycerzem, a oni nie męczą się tak szybko. Gdy skończył biegać, skumulował swoją energie kosmiczną w lewej dłoni.Przybrała złotą jasną barwę. Julian zamknął oczy, krzyknął krótko, by pomoc wydobyć się swej energii, która popędziła w stronę drzewa, lecz zamiast zniszczyć je, zrównała z ziemią cały las. Młody rycerz ze złota był z siebie zadowolony, zrobił więcej niż wymagał od siebie. Zamiast drzewa zniszczył cały las. Hurra. "
A teraz pomnóżcie to razy dziesięć. Miłego sprawdzania życzę w każdym bądź razie.
Dziwi mnie również to że Sakra ominęła mnóstwo pytań, np. ze strony Grafa, zabiło mnie również jej pępkowe spostrzeżenie, że bez niej forum upadło. Myślę że jeśli zostawiła by jakieś wskazówki, albo obgadała to z resztą adminów to nic by nie "upadło", ale lepiej przecież zwalić na innych.
Gram tu już trochę i tak naprawdę nawet nie wiem jak sobie obliczyć czy mam dobrze rozdane staty. Jakoś nigdy nie mogłem tego znaleźć. Sakra napisałaś że i tak zawsze ty wszystkim liczyłaś. Może wystarczy napisać w jakimś temacie jak to robić, albo wrzucić (i tu przepraszam za wyrażenie) w jakieś oczojebne miejsce. Tak samo jak resztę ważnych jak choinka rzeczy.
Po za tym, od samego początku zastanawiałem się po kiego czorta powstała nowa grywalna frakcja jaką są rycerze Hery.
By dowalić pracy adminom ?
By zrobić coś nowego? No okey, ale chyba jednak nie wypalił ten pomysł. Tak więc czy jest sens dalej ciągnąć te flaki?
Myślę że zaoszczędzi to pracy adminom jak i sprecyzuje ere, można przecież z takiej jednostki zrobić NPC, albo frakcje nie grywalną, która będzie miała po prostu wpływ na rozgrywkę.
Szczerze mówiąc to niewidoczne tematy to również jeden z motywów, które mogły zniechęcić. Bo co to za frajda z forum, jeśli połowy postów zwykły człowiek i tak nie może czytać. Dajmy to gra większość z Sanktu, a na forum jest dwóch Asgardczyków u których rozgrywka stoi.
I co mają patrzeć na puste tematy jak sroka w gnat?
Punkty prestiżu - wprowadzone, fajnie cieszę się, super pomysł, ale po co jeśli i tak nie był używany? Według mnie całkowicie zapomniany.
Nie chce mi się pisać większej ilości, bo wyjdzie że jestem nie kulturalny i inne takie figo fago.
Miło się grało, póki gracz mógł decydować. Znów luka w historii, dziwi mnie więc ankieta, jeśli szczerze mówiąc poprzednia era się nie zakończyła, a po niej natychmiast następna to czy świat jeszcze istnieje?
Dzięki wszystkim, którzy wytrzymywali z Ignusem i Ignisem Revelem, szkoda że ich historie nie zdążą się uzupełnić.
Informacja dla Sagi, który prowadził dla mnie NPC.
Ignis Revel nie teleportował się z Wizjonerem. Został na wyspie. Jeśli jest nowa era, a nie można dopisywać w starej to chyba powinieneś o tym wiedzieć. Miałem odpisać, ale widzę że nie ma sensu, gdyż znów powtarza się ta sama sytuacja.

Pozdrowienia i dzięki za wszystko.
Reszcie adminów również dzięki, zapomniał bym też o graczach z którymi naprawdę dobrze się pisało. Nie będę wymieniał po nickach bo i po co. Trzymajcie się i przemyślcie kilka rzeczy, by było dobrze.

Ignis Ignus Revel
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 03, 2010 8:28 pm

Czytając Twoją wypowiedź Revel, podpisać się jedynie mogę. W kąciku adminów ciągle przewija nam się temat o aktywności adminów, ciągnący wiadomo chyba przez kogo. Nie wiem czy w ogóle coś Admini mają w planie wprowadzić. Ja się z tego na razie wypisuję. Swój plan przedstawiłam co zmienić, dodać, usunąć oraz własne propozycje. I tyle.

Co do ukrytych tematów, to widzę że jest to jakoś nie potrzebne. Dobrze Revel, że o tym wspomniałeś, bo bym zapomniała. (x.x) I tak fabularnie każdy grając swoją postacią przebywa w jednym miejscu a nie w kilku. A czytając inne tematy my wzbogacamy się o informacje a nie nasze postacie, jeśli nie przebywają w miejscu, gdzie dzieje się akcja.
Ukryte tematy zostały wprowadzone powiedzmy na próbę. I chyba ten okres już minął.

Analizując wszystkie obecne frakcje, Herę bym usunęła (ale nie ja ją tworzyłam i nie prowadzę) a w Asgardzie zmniejszyła liczbę działów z ośmiu do co najmniej czterech. Mam już nawet ułożony plan i wizję tej krainy, według swoich pomysłów. Ale czy ją uda mi się tu zrealizować to szczerze powiem, że nie wiem.

Miałam pomysł taki aby usunąć ocenianie treningów a bardziej skupić się na odgrywaniu postaci w przygodach. Według mnie jest to bardziej ciekawsze niż jakieś treningi. Kto chce będzie mógł sobie pisać. Ja bardziej stawiam na jakoś, nie ilość. Także przy ocenianiu postów zawsze patrzę na jakość, dzięki czemu lepiej się czyta posty takich osób, gdzie zawierają więcej informacji nie tylko krajobrazu ale i zachowania postaci, wyglądu i dialogu lub monologu w nim zawartego.

Gdyby zostały usunięte zbędne obliczenia, pozostawiając jedynie podstawowe obliczenia HP i MP. Cechy i wady do kosza. Wystarczy, że osoba opisując swoją postać czy jej historię wspomni czy jest kaleką, czy nie. Posiada jakąś wadę czy nie. Bez sensu według mnie takie dodatki do profilu podzielone jeszcze na ilość poziomów. Im ich jest mniej, tym gra przyjemniejsza. I nie trzeba się martwić o jakieś statystyki, że ktoś coś źle policzył i potem dostaje jakąś karę. Gdyby mechanika gry nie była tak skomplikowana jak teraz, to przyznam, że graczy by nie ubyło a administracja była by dość często.
Nadal jestem za jej uproszczeniem i to mocnym. Wprowadzeniem zmian i to odpowiadających użytkownikom aby mogli swobodnie grać.

I przyznam, że nie wiem kiedy skończymy wprowadzać zmiany. Sakra może mieć więcej czasu dopiero od czerwca. Domon zrezygnował (nie dziwię mu się). Ja jestem w trakcie rezygnacji. Pozostali pewnie pozostają na swoich stanowiskach adminów.
Jeśli chodzi o rozpoczęcie ery, mnie wszystko jedno jaki będzie miała wstęp, ale ważne żeby miała klimat z anime/mangi i żeby nie było jakiegoś końca i rozpoczęcia kolejnej z przerwaniem i niedokończenia poprzedniej.

Może w niektórych momentach się powtórzyłam, ale to tak dla przypomnienia. Co z tym forum będzie? Zobaczymy...
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 03, 2010 9:06 pm

Dobre pytanie:)
zwłaszcza to ostatnie.
Co będzie??.Myślę że jedna wielka niewiadoma.

To może ja też coś dorzucę jeszcze od siebie. Napisałaś, że Domon zrezygnował...no cóż szkoda bo znam go jako admina i gracza z bardzo dobrej strony.Jednakże to Jego decyzja więc trzeba to uszanować.Można mieć tylko nadzieję, że jak forum ruszy to stary dobry Domon do nas powróci.

Co do ukrytych tematów-zgadzam się z przedmówcami.Absolutnie to zmienić.Nie bd tego argumentował ponieważ Nika i Revel ładnie to zrobili.

Z jednej strony masz rację Nika. Powinno być tak właśnie z tymi postami-że jeżeli gracz czerpie radość z odgrywania swojej postaci to wówczas to powinno być nagradzane.Oczywiście można do tego dodać stare, dobre eventy/ przygody graczy to jak zawsze, a już dla takich najbardziej zagorzałych te treningi...byłaby to opcja dla chętnych powiedzmy...raz na 2 tygodnie od 0-3lvl:)
coś takiego mogłoby być.

Mechanika-tutaj jest chyba największy spór.Ja tutaj mam podzielone zdanie bo z jednej strony chciałbym żeby była ona "czytelna" dla wszystkich graczy a nie tylko kilku nielicznych wyjątków.
Jeżeli miałbym coś wyrzucać to:
-kary od przepakowania jednego statu od drugiego(nie wiem czy to widzieliście ale tam jest troszkę liczenia)
-system tworzenia ataków-skrócić go...bo też jest troszkę przepełniony.
-jeżeli inni będą chcieć to może coś ze zbrojami??.Bo jeżeli chodzi o obronę itd itd to wtedy jest najwięcej liczenia...

Jeżeli chodzi też o frakcję Hery-nie mam zdania.Jeżeli bd admin chętny do jej prowadzenia- w porządku.Oczywiście jak gracze by się w nią czuli...bo jest to nie lada orzech do zgryzienia.

Jeżeli już Domon odpadł...
Sakra bd mieć czas od czerwca.
Silvera...prawdę mówiąc nie ma, nie było w tej erze i chyba też nie bd.
To jedyna wiara jest w Sadze...jeżeli dalej ma ochotę tutaj być oraz w Tobie Nika.Więc nie rezygnuj!!.Bo masz jeszcze wiarę w to forum!!.

Revel...jeżeli znów mamy się kłócić to darujmy sobie to dobrze??.
Bo nie warto...i nie tutaj i nie w tej chwili.
Podałem tylko pomysł na moderatora a to nie jest zabronione prawda??. I nie świadczy od razu że chce podjąć tego funkcję.
Dostałem nauczkę za poprzednią głupotę którą zrobiłem....to wystarczy.

mam nadzieję że niczego nie pominąłem.
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 03, 2010 9:20 pm

Tak Domon napisał w naszym kąciku. Lecz nie wiem czy nie zmieni czasem zdania i wróci do nas.

A jeśli chodzi o moją obecność a raczej funkcję Admina, to zależy też od tego jak będą szły prace nad zmianami forum. Bo jak widać, jedyne zmiany jakie weszły, to porządek z informacjami zawartymi w regulaminie oraz pojawienie się ankiety (O.o). A powiem, że rozmowy nasze na razie kończą się na planowaniu. >.>

Tak myślę, czy nie przejrzeć tego wszystkiego dokładnie raz jeszcze i przygotować własny plan zmian, taki który by można było od razu wprowadzić po przedyskutowaniu z Wami.

A odnośnie moderatora, to na pewno ktoś zostanie powołany na tę funkcję.
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 03, 2010 9:43 pm

Każdy na pewno Nika coś włoży jeszcze "od siebie" w twoją propozycję;):)

więc możesz ją podawać

a dalej wszystkich chętnych, którym leży jeszcze na sercu to forum niech się wypowiadają i przedstawiają swoje pomysły.

Myślę że można się opierać głównie na tym co było w III erze;).
tylko wprowadzić kilka mniejszych/większych modyfikacji.

Na pewno przydałoby się wprowadzić tą funkcję moderatora która by sprawiło na 100% że admini mieliby mniej pracy.
Dodatkowo po wznowieniu działalności przydałoby się od razu dla graczy, którzy by poprawnie stworzyli karty zrobić jakiś event...najlepiej jakiś wspólny dla wszystkich.Tak żeby rozegrać towarzystwo.

A tak sobie też myślałem, że może, aby dodatkowo zachęcić gracza do gry(dalsze a nie tylko zrobienie karty i pa pa) to gdy gracz poprawnie wykona kartę postaci-bez żadnych błędów, zadeklaruję się, że zna (nowy) regulamin i mechanikę forum to może dostawałby jakąś nagrodę??.
taka dla zachęcenia...
np +2 lvl?
tak na starcie... coś w stylu kredytu zaufania??
Powrót do góry Go down
Revel

Revel


Dołączył/a : 10/06/2008
Liczba postów : 300


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 03, 2010 10:09 pm

Witam.
Według mnie to co proponujesz Neo/Shadow/Dark Epsilon aka Ja24 dla mnie to zwykła próba przekupstwa.
Jeśli wszystko będzie czytelne, przyjemne i jasne z nową świtą administratorską bo jak zauważyłem zaczęła się wykruszać to nie będą potrzebne poziomy bonusowe na start. Według mnie twoja propozycja to już ostatni krok desperacji, a chyba do tego jeszcze trochę brakuje.
Co do kłótni to niestety, taki już jestem paskudny że często przypominają mi się różne rzeczy i po prostu je piszę. Czasem, przypomina to o błędach, a czasem wychodzi mój spectrański charakterek. Zamiast rozdawania poziomów wystarczy otoczyć według mnie gracza opieką, no nie wiem NPC mu podsunąć niech w grze z nim zdobywa poziom ( odgrywanie postaci ) Niech każdy gre zaczyna równo, a nie że przez miesiąc są poziomy za zrobienie karty, a już jak będzie z piętnastu online dziennie, to nagle się to zamknie i hurra.
Co do poruszonego tematu o zbrojach to niektóre ataki są wręcz nie realne. Teksty typu, dwa razy większy kosmos. Jeśli ktoś posiada 120 pkt energii kosmicznej to żeby sparować ten atak trzeba mieć jej 240? Obłęd prawda.
Co do samego tworzenia ataków nic bym nie zmieniał. Akurat jest to jedna z rzeczy, która mi(osobiście) się podoba.
Wracając do moderatora, to nie wiem kogo wybierze administracja. Bo tak naprawdę ( bez obrazy ) nie widzę tu osoby, która mogła by zająć to miejsce. I nie chodzi tu o to że ktoś pisze treningi na jeden poziom czy coś. Tylko o sposób jego wypowiedzi, znajomość gry, czy po prostu full wolnego czasu.
Treningi?
To już zależy od człowieka, nawet jeśli treningi są " wymagane " to piszę je kto chce więc, tutaj akurat nie widzę problemu. Co do odgrywania to muszą być potrzebni admini. Nie ma się co czarować.

R
Powrót do góry Go down
Legumir

Legumir


Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeCzw Mar 04, 2010 8:37 am

Także moim zdaniem tworzenie nowej ery nie jest dobrym pomysłem. Wszystko to co wypracowaliśmy przez ten czas pójdzie na marne, a przecież nie pisaliśmy treningów czy nie odgrywaliśmy postaci od tak sobie, tylko po prostu musieliśmy zastanowić się nad tym co piszemy. Ja spędziłem trochę czasu nad zastanawianiem się co mam pisać w treningach, bo zwyczajnie nie miałem już pomysłów, wszystkie wyczerpałem, a trochę głupio byłoby pisać w nowej erze to samo. Oczywiście ostateczne zadnie pozostawiam dla adminów.
Treningi także pozostawiłbym do oceniania, jeśli tylko ktoś chce pisać, bo gdy nie będzie za to nagrody, to po prostu i tak nikomu nie będzie się chciało wysilać a więcej czasu zostawi na odgrywanie postaci.
Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin
Silver


Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeCzw Mar 04, 2010 10:45 am

Największym problemem jest po prostu kłótnia. Albo ktoś odchodzi i nie ma niestety tak zwanych jaj by wziąć się do pracy, pomóc w zmianach, albo nie potrafi dojść do porozumienia.

Tak nie będę używał łagodnych słów, bo jak na razie to padają wzajemne oskarżenia o nie wiadomo, co, a najważniejsze to pomyśleć o naprawie.

Ja już pisałem w adminowej dyskusji, że mogę wziąć na swoje barki większość część pracy, ale ktoś musi mi w tym pomóc. Nie może być tak, że na 2 miesiące zostanę sam, potem ktoś przyjdzie i powie, że teraz mogę ci pomóc, bo mam czas.

Ja bardzo chętnie posłucham graczy, jeśli macie na prawdę coś do powiedzenia, a nie narzekania. Zrobię temat w tym wypadku by każdy mógł coś wnieść od siebie.

Jeśli chodzi o ilość i jakość to taka jest prawda o internecie. Nie mówiłem tego złośliwie, ale czy nie poszedłeś byś na inne forum, gdyby grało tak aktywnie z 200 osób? No, ale zobaczymy.
Powrót do góry Go down
Revel

Revel


Dołączył/a : 10/06/2008
Liczba postów : 300


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeCzw Mar 04, 2010 9:04 pm

Witam.
Silver coś czuje że nie uwierzysz w to co za chwile napisze.
Nie poszedłbym na forum na którym gra około jak ty to napisałeś dwieście osób. Wybrał bym takie na którym gra około dwudziestu, a nawet pięciu, jeśli tylko zabawa tam była miła, dostosowywana dla graczy, admini w miarę obecni ( bo przecież wszyscy jesteśmy ludźmi )
Jaką miał bym przyjemność być kolejnym użytkownikiem w gronie dwustu, gdzie rozgrywka prawdopodobnie wyglądała by tak :
1 - Atakuje Meteorami Pegaza - 500 obr
2 - To ja przywdziewam zbroję Wodnika, która zwiększa moje bonusy i atakuje diamentowym pyłem - 750 obr
1 - Meteory Pegaza! - 500 obr
2 - Spełnienie Poranka ! - 1000 obr - Dziękuje za walkę.
A treningi wyglądały by tak jak opisywałem kilka postów wcześniej. To teraz widzę już przygody... Ho ho, porywające jak huragan...

" Albo ktoś odchodzi i nie ma niestety tak zwanych jaj by wziąć się do
pracy, pomóc w zmianach, albo nie potrafi dojść do porozumienia. "
Jeśli nie chcesz znać mojego zdania. Bo jestem gorszym użytkownikiem bo odchodzę to napisz to od razu, a nie tam bawisz się w ciu ciu babkę.
Po za tym, jeśli narzekaniem jest to że gracze piszą co im się nie podoba, to ja już nic nie rozumiem.

Tyle od mojej skromnej osoby, bo po co sobie jaja robić.
R
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 06, 2010 2:01 pm

Revel, miło mi, że się wypowiadasz
jednak - podczas gdy w pierwszym rozległym poście widać, że nie rozumiesz wielu rzeczy - w drugim nagle wytykasz rzeczy, o które toczy się sprawa

chce MI się śmiać
to nie ja poprzednio krzyknęłam 'kończymy' - lecz głównie ci admini, którzy zniknęli od razu na początku nowej ery
piszesz, że gracz nie ma nic do powiedzenia? to czemu się pytamy graczy o ich zdanie, tylko że słyszymy odpowiedzi najczęściej dwóch osób

i mylisz się - gracze NIE rozpisywali się co im się nie podoba w regulaminie
oni rozpisywali się co im się nie podoba w MECHANICE - a to jest znaczna różnica
dlatego pytanie moje skierowane było do samego regulaminu bez reszty mechaniki
czy więc to moja wina, że pisali znów o mechanice zamiast o regulaminie?

moje pępkowe spostrzeżenie? to nie moje pępkowe spostrzeżenie a rzeczywistość w tej chwili - nie uważam się za kogoś wielkiego czy coś, jednak w ostatnim miesiącu.. ba.. jakiś trzech miesiącach życia ostatniej ery na forum adminami byliśmy tylko ja i Saga
moje 'pępkowe' spostrzeżenie ograniczyło się do tego - że nie mając czasu, zniknęłam, a moje zniknięcie spowodowało upadek (gdyż Saga sam nie miał tyle czasu i siły by pociągnąć całe forum)

zostawiłabym jakieś wskazówki.. komu? jedynie Saga tu był praktycznie
wiele razy przez tą erę próbowaliśmy sprowadzić z powrotem resztę adminów - jak się udawało, to jednak tylko na krótko
i mówisz, że zwalał.. niech ci tak będzie, niech zwalam - ale nie robię tego totalnie bez powodu

napisałam, że liczyłam, tak Revel
pamiętasz ten temat w dziale regulaminu, w którym podliczałam? oraz fakt, że często wysyłałam jakieś informacje na pw osobom, które miały złą liczbę punktów? (samych punktów! HP i MP sama ludziom poprawiałam)
temat ten został usunięty wraz z nadejściem tej ery, gdyż stwierdziłam, że sobie ludzie dobrze radzą i jeśli komuś się coś trafi większego, to zostanie powiadomiony na pw

wystarczy napisać w jakimś temacie jak to robić? JEST OD DAWNA NAPISANE
i to przy pomocy kolorowych czcionek
tak samo jak reszta ważnych jak choinka rzeczy - najważniejszych tych podstawowych, które były wymagane - wszystko zawarte było w regulaminie który podsumowywał cały system, całą mechanikę

nowa frakcja powstała jako dodatek - i miała być prowadzona przeze mnie..
i co? to miała być w tej chwili tylko moja praca by sprawdzić jak się rozwinie
ale niestety jakoś musiałam przejąć sanktuarium, gdzie gracze zaczęli się pojawiać a główni admini zniknęli (to też moja wina?)

niewidoczne tematy były eksperymentem - jeśli się nie przyjmą, miały być zlikwidowane - jeśli się przyjmą, miały zostać
ze względu na to, że wielu graczy zaczęło znikać, jak i wielu adminów - myślę, że póki co zostanie forum znów w pełni jawne
ale jak chodzi o znikanie i granie na forum i kończenie er, gdzieś był temat gdzie dwie osoby miały dotrzeć na jakąś wyspę XD ale coś usnęli, trochę szkoda, że tematy w ten sposób zakończyły żywot, gdyż chciałam zrobić jakieś zakończenie poprzedniej ery a nie uciąć to tak, jak zadecydowała decyzja większości

ah, jak mi się zdaje - konkursu na odgrywanie postaci nie będzie, lecz będzie coś w rodzaju podliczenia aktywności (i każdy będzie miał szansę zdobyć jakiś lvl jak się postara)


co do tego, kogo widzi się na pozycji moderatora..
ja póki co widzę na pewno jedną osobę: Domon, jeśli będzie na forum
zrzekł się stanowiska administratora, jednak ma według mnie pełne uprawnienia do pełnienia funkcji moderatorskiej - podczas gdy na tamto mogło mu czasu nie starczać, to może zechciałby pełnić okrojone funkcje

na pytanie Neo odnośnie jego sugerowanych funkcji moderatorskich - ja widzę je trochę inaczej
z jeden czy dwa punkty pokrywają się, jeden czy dwa zostają odrzucone, jakiś widzę w nieco inny sposób
sprawdzanie treningów/przygód - jestem na nie
pomoc nowym graczom, sprawdzenie kart - jak najbardziej
do tego bym dodała uprawnienia do sędziowania walk, podliczanie aktywności graczy oraz zwiększone prawa w przygodach (możliwość prowadzenia większej ich liczby), w tym by pomogli np. prowadząc min.1 przygodę w danym czasie
moderowanie działów offtopów etc. jest oczywiste
to jest jednak wyłącznie moje zdanie w tej chwili


zastanawiam się co zrobić z tą erą przez cały czas - jako, że wiele osób włożyło wiele wysiłku w nią
myślę, że można dać tej erze 'wstrzymanie' i rozpocząć za jakiś czas nową erę by rozwinąć forum - jednak gdy nadejdzie czas końca owej ery - jedną z możliwości będzie wprowadzenie ponowne tej, ale z opcją dla starych graczy tu grających 'powrotu postaci', tzn. zachowali by swoje lvl, umiejętności oraz frakcje w jakich się znajdywali
to jest myśl, która teraz mi się w głowie bardziej rozwinęła i piszę ją po raz pierwszy tu - wam, nawet w dziale adminów o tym nie było napisane jeszcze
Powrót do góry Go down
Rushifua
VIP
VIP
Rushifua


Dołączył/a : 13/03/2007
Liczba postów : 740

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimePią Mar 26, 2010 11:34 pm

Nie będę się wymądrzał (długo mnie nie było), ale widzę, że zrobiliście dużo i dobrze.

Po przecztaniu nowego regulaminu (mówię to z perspektywy nowego gracza!! Bo zbyt dużo wprowadzono, abym mógł nazywać się starym wyjadaczem) Regulamin jest przejrzysty mechanika całkiem dopracowana (nie da się założyć wszystkiego, a pewne błędy wychodzą dopiero w praniu).

"Największym problemem jest po prostu kłótnia. Albo ktoś odchodzi i nie ma niestety tak zwanych jaj by wziąć się do pracy, pomóc w zmianach, albo nie potrafi dojść do porozumienia." Niestety byłem chyba jednym z użytkowników do których te słowa się zaliczały i mam nadzieje, że uda mi się naprawić tą opinię.

Co do gry, chyba największym problemem jest kłótnia i zbyt szybkie kończenie ery. Mam taki pomysł aby admini założyli ogólną fabułę (po co wprowadzać ślepych NPC, jeśli nie mieliby swojego zadania). Stworzenie ogólnej fabuły zadań dla każdej z nacji, spowoduje, że gracze będą zajmować się graniem, bo oprócz poziomów zainteresują się życiem gry. Niech świat gry żyje. (To uwaga od starego wydjadacza D&D, będącego MP)

Tak pozatym to chyba nic więcej nie dodadam oprócz. Konichiwa
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 31, 2010 1:23 pm

Mmm tak śledzę codziennie co się dzieje na forum i tak może rozwinął by już w tym temacie(żeby nie zakładać nowego) co jak do tej pory się zmieniło/ulepszyło/poprawiło itd.

Żeby była to w pewnym sensie instrukcja dla tych graczy, którzy pozostali zostać i dalej grać.

Więc ja jak do tej pory zauważyłem:
1)Nowa oprawa graficzna forum
2)Wszystkie tematy są znów widoczne(i duży plus)
3)Jak ostatnio zauważyłem został usunięty dział z wadami i cechami wrodzonymi.Więc jeżeli tego działu nie ma...to trzeba także wyrzucić dział z zdolnościami specjalnymi/lub go zmodyfikować(bo niektóre umiejętności wymagały usuniętych cech wrodzonych)
4)Rozszerzone tematy w Asgardzie/Królestwie Podwodnym o kilka ciekawych i przydatnych tematów.
5)Mamy nowego admina:D Witamy ponownie;];]
6)....już chyba więcej nie pamiętam więc jeżeli dopowiecie tutaj to byłbym wdzięczny.

I tutaj kieruję pytanie do adminów.
Jakie będą kolejne zmiany planowane na przyszłość??
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitimeSro Mar 31, 2010 2:35 pm

Na kolejne zmiany może tak lepiej poczekać aż się pojawią, zamiast już wszystko wiedzieć?
Na pewno pojawi się opis fabuły (ale kiedy to nie wiem), bo to jest najbardziej potrzebne, reszta to dodatki do gry na forum.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
To chyba odpowiedni czas na dyskuje.
Powrót do góry 
Strona 2 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Czas....
» Czas....
» Wieczny czas
» Wieczny czas

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: