Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 To chyba odpowiedni czas na dyskuje.

Go down 
+8
Revel
Sakra
Nadira
Silver
Favonius
Manigoldo
Legumir
Neo
12 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 4:01 pm

Hmm już miałem dawno taki temat założyć ale chciałem jeszcze poczekać tak do końca lutego.
Jednak dzisiaj patrzę i widzę piękną informację więc chyba czas zacząć także działać.

Wiem że nie jestem adminem(bo dałem dupy i w 75% to moja wina) ale jako gracz, który już jest od dawna tutaj mam wręcz obowiązek także wtrącić swoje 5 groszy.

Może jednak zacznijmy od początku.
III era forum była wręcz "bajeczna".
Pełno chętnych graczy, którzy potrafili pisać super posty.Niektórzy przecież osiągali wyniki powyżej 100lvl co na tym forum chyba było rzadkością. Do tego pełno przygód, wspaniała obsada adminów(którzy troszczyli się o graczy itd itd). Były też wprowadzane częściowo zmiany i to było(jak dla mnie w porządku).Zrozumiały system, dobrze i czytelnie rozpisany dla każdego.
Co tu powiedzieć...tamta era miało coś takiego... "saint seiyowskiego".Tzn że było czuć klimat rozgrywki. Wielu graczy wtedy apelowało o to, aby jej nie kończyć.Przedłużyć pewne wątki, dalej robić nowe eventy. Zmiany mogłyby być wprowadzane w tle tego wszystkiego i wtedy nowi graczy(łącznie ze starszymi) by stopniowo je rozumieli.

Chyba w marcu tamtego roku została wprowadzona IV era. Dalej nie były wyjaśnione wątki Sumatry itd. Na jej początku stara "elita" zadeklarowała się grać i grała...na początku.Rozumiem, że każdy ma swoje życie prywatne inne zainteresowania itd. Z tego wynika mniej czasu...
W ciągu trwania całej tej ery(czyli jakieś 11 miesięcy) łącznie 37 osób zapisało karty postaci.
W tym tak na prawdę grało: 6 osób.
Przez całą jej długością tylko tyle...
a na takie forum to zdecydowania za mało.

I teraz właśnie pojawia się problem...
Rejestruję się nowy gracz.Piszę kartę postaci w 3/4 poprawnie.Czemu??.
Bo tak:
-nie chce mu się czytać regulaminu forum(cechy i wady wrodzone, umiejętności, zbroje itd)
-nie chce mu się czytać działu jak zacząć grę(bo po co...za długie to...)
-1/2 nie rozumie mechaniki gry,

i taki gracz sobie wtedy myśli...kurde...ja chce sobie pograć w rycerzy a tu mi karzą czytać lekturę...
idę gdzie indziej...- nie proste/??


I takich przykładów jest wiele...
ostatnio np gracz Alberic. To samo jest jak wół napisane co i jak a on popełnia błąd.Z czego to się bierze??.Z nie czytania...a to skąd się bierze?.Z tego że jest tego za dużo.Nowy gracz potrzebuję naprawdę masę czasu aby to wszystko rozkminić. A starzy??.Właśnie stopniowo to wszystko wpajali do głowy.I było ok...

Mechanika mechaniką ale też trzeba radzić się czasem graczy czy ten system, który jest stworzony jest dla nich czytelny i zrozumiały.Razem wszyscy(gracz i admin) powinni współdziałać a nie pozostawiać wszystko na barkach jednej osoby...

I chyba najważniejsze.Admini...w tej erze 2-3 aktywnych. W tamtej 5-7.
Jest różnica prawda??.

Moim zdaniem ta era została troszkę za wcześnie wprowadzona...o te pół roku. Wiem że nie każdy może odnaleźć się w 1242 roku(bo to troszkę historii jest).Ale zabrakło tego czynnika saint seiyowskiego, który dodatkowo mobilizowałby graczy.

Na koniec dodam, że zdaję sobie z tego sprawę że admini podejmą najlepszą decyzję dla tego forum.W końcu znają się na tym najlepiej.
Ale jeżeli ktoś chce jeszcze ocalić to forum to niech tutaj napiszę swoje odczucia...
Powrót do góry Go down
Legumir

Legumir


Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 4:16 pm

Popieram poprzednika.
Ja jako gracz jeszcze w tamtej erze zacząłem grać i chodź wszystko przeczytałem to nie wszystko udało mi się jakoś zrozumieć. Wielokrotnie musiałem prosić o pomoc innych graczy, także, a może szczególnie pomagał mi Neo i tylko dlatego jakoś sobie radziłem, prócz samodzielnego pisania.
Wiadomo, że nie każdy ma czas na taką zabawę i nie każdy ma wenę by w danej chwili napisać coś sensownego, do tego także zaliczam się ja, który nie zawsze na tym forum przebywał i nie zawsze chciało mi się odpisywać. Po części było to spowodowane moim lenistwem, a po drugie też nie miałem zbytnio dużo czasu. Mimo to moim życzeniem byłoby, by pojawiło się więcej graczy, a co ważniejsze więcej adminów, którzy jakoś trzymali by to wszystko w szyku i przewodzili różnym wątkom. A jacyś chętni na pewno by się znaleźli.

Pozdrawiam,
Legumir
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 4:22 pm

Moje odczucia to że nie ma kto prowadzić tego forum.. gracze sa no nieliczni
Ale stoją bo nie ma ich kto prowadzić moim zdaniem powinni prowadzić to jeszcze dodatkowe osoby(aktywne) co będą jednak każdego dnia lub co 2 by nie było pauzy jak teraz.
Może nie jestem bogiem gramatyki ale mam pomysły.
Proponuje wprowadzić zmiany takie:
1* więcej Npc aktywnych lub Adminów
2* małe zmiany w regulaminie
3* chęci innych .
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 4:29 pm

Wiesz Mani...

Aktywni Admini to aktywni NPC:P
bo zauważ ile ich jest...po 7 na każdą frakcję więc myślę że wystarczająco.

zmiany w regulaminie dotyczące czego głównie??.

a chęci zawsze są tylko nie każdy sposób jest dobry...
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 7:16 pm

tak jest 7 a moja postac stoi dalej...... i jak to wyjasnisz ??

no mechaniki i gry by było jaśniej napisane.
Powrót do góry Go down
Favonius

Favonius


Dołączył/a : 20/06/2009
Liczba postów : 145

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 8:22 pm

A tak , że właśnie każdy ma swoje życie i czasami trochę szkoda czasu na ''głupie'' forum , na które jak się wchodzi to się odechciewa bo ostatni post napisany jest przed dwoma tygodniami Ja twierdzę , że to nie chodzi o mechanikę , regulamin i inne podobne duperele Tylko o zwykłe chęci... Gdyby każdy[z tych co byli w tamtej erze i Ci którzy są teraz] napisał jednego posta na tydzień to by było dużo lepiej. Może to po prostu nie ten wiek ?? Wiesz jak ktoś ma te 17-18 lat , albo i więcej to już coraz mniej chce mu się bawić w pisanie na forum o SS , a coraz poważniej myśli o studiach , o przyszłości , a może już nawet o rodzinie
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 9:19 pm

o rodzinie;P??

to stanowczo za wcześnie:P
no chyba że Fav chcesz się z nami czymś podzielić;]]

Fav...jeszcze coś takiego nie działa co jest teraz to przydałoby się to jakoś zmienić.

wiesz...taka samo jest i z samochodem

po liftingu jest ładniejszy,nowszy, lepszy.

może tak samo bd z forum??
że tutaj coś się wyrzuci, tam poprawi i bd pięknie.
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 08, 2010 10:08 pm

Potrzebny jest NPC
Powrót do góry Go down
Favonius

Favonius


Dołączył/a : 20/06/2009
Liczba postów : 145

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeWto Lut 09, 2010 6:04 am

Eeee:P mam dopiero 17 więc jeszcze nie...
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeWto Lut 09, 2010 2:52 pm

Dobra panowie bez zbędnego spamu.

jak jeszcze coś ma tutaj do dodania szczerego to proszę śmiało.

każda opinia jest ważna.

ale fajnie widzieć, że są jeszcze osoby, na których można polegać.
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeWto Lut 09, 2010 3:56 pm

Niech zrobia newego NPC który się tym zajmnie i bd grał np. ty byłes adminem.
Niech Saga to przemysi bo nie widze innych by narazie grali
Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin
Silver


Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 15, 2010 2:46 pm

Cóż.. Bardziej rozwinęta mechanika ma swoje dobre strony. Przynajmniej jest wiele możliwości na różnych bohaterów i nie będzie wiele kopi.

Albo ktoś nie będzie pakował tylko w jeden atrybut by wymaksować go i zadawać jak największe obrażenia.

Rycerze zodiaku nie mają wielkiej publiki. Z tym trzeba się niestety pogodzić. Potrzebna byłaby dosyć spora reklama na różnych portalach i forum. Ja niestety nie mam jakichś znajomości w takich kręgach.

Prowadzić dosyć rozwinietą grę dla pięciu graczy też się trochę mija z celem. Zazwyczaj się gra właśnie dla rywalizacji, wspólnej odgrywki i wczucia się w klimat.

I regulamin nie jest za długi. Tu chodzi o ilość graczy. Gdyby ciągle ktoś się bawił na forum i działałoby aktywnie, więc chcąc w tym uczestniczyć nowy użytkownik przeczytałby wszystko. Wszystko się właściwie rozbija o tą reklamę, którą cieżko raczej jest załatwić.
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 15, 2010 4:58 pm

No wiesz mi nie musisz tego mówić że mechanika rozwinięta ma dobre strony:)

tylko ja tam w pierwszym poście wymieniłem mniej więcej czemu taki nowy gracz jej nie rozumie;/nawet nie stara się jej zrozumieć bo najzwyczajniej na świecie nie chce się jej czytać.

no wiesz reklama reklamą...
a może gdyby tak połączył siły z drugim forum??
i zrobić coś...jednego takiego połączonego?
to mógłby być dobry pomysł.
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeWto Lut 16, 2010 3:58 pm

ale jak wiesz forum jest zawieszone ;]
Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin
Silver


Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeSro Lut 17, 2010 10:51 am

Połączenie? Kto bądźmy szczerzy będzie chciał zrobić coś takiego z forum, które ma kilku graczy?

Nie oszukujmy się, ale w internetowym świecie liczy się ilość, a nie jakość.

Co do mechaniki to hm.. można ją w ogóle usunąć i byłoby same play by forum, ale to też nie przejdzie już raczej przez to, co opisałem wcześniej. Teraz mamy erę Naruto, Bleach'a i innych tego typu anime.

By rozwinąc publikę Rycerzy Zodiaku potrzebna byłaby reklama, własny portal i ktoś, kto by zrobił tą stronę. Czyli rzeczy nie do osiągnięcia dla szaraków takich jak my.

Poszukam jakiegoś rozwiązania, ale, co by nie gadać to forum swoje czasy świetności miało rok temu.
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeNie Lut 21, 2010 3:12 pm

To i ja coś dorzucę od siebie. Mechanika z początku jak pojawiłam się na forum, jakoś była dla mnie zrozumiała. Nie było tego tak napchanego ile jest teraz, bo fakt doszło kilka nowych informacji i ulepszeń. Z początku przy rozmowie z Sakrą odpowiadały mi i nie miałam nic przeciwko, ale jak na to wszystko spojrzałam później analizując ile tego jest, to nie dziwi mnie fakt, że jest mało graczy. Nawet ja zaczynam się w tym wszystkim gubić.
Forum jak rozumiem opiera się na mechanice. I jeśli ma na tym pozostać, to lepiej by było ją uprościć. Nie pchać tego za dużo robiąc podręcznik. Już jakby zrobione z tego forum powstało PBF, to bym bardzo chętnie zagrała. W takich forach PBF nie ma nic takiego skomplikowanego i życie graczy dzieje i rozwija swobodnie. Nawet więcej chętnych by się pojawiło.

Co do reklamy, mam niewielkie znajomości poprzez prowadzenie dwóch swoich PBF'ów. Więc wymiana bannerami/buttonami byłaby możliwa.
Łączenie forum z innym nic nie da. Najlepiej pozostać przy swoim.

I jeszcze jedno. Ery. Lepiej jakby ciągnęła się jedna z dość długimi wydarzeniami. Każdy ma pomysły na przygody, misje i rozwinięcie życia własnej postaci. Nie ma sensu co roku zaczynać jedną i potem w szybkim tempie kończyć. Przez to i zabawa dobiega końca. A z pojawieniem się nowej ery, gracze na nowo muszą zapoznawać się z fabułą. Trochę przy tym zamieszania też powstają.

Zatem chyba nie ma się co dziwić, czemu mnie często tu nie widać na forum. Powód jest taki, że mechanika mnie dobijać zaczyna oraz pewne rozdawanie punktów w cechach, wadach i zaletach. Dlatego nie sprawdzam KP. Czasem jak widać, userzy nie zawsze są w stanie opisać historię postaci odpowiadającą danym czasom jakie są na forum.
Ogólnie mówiąc, sporo zmian bym powprowadzała, ale sama o tym decydować nie mogę.

Zatem admini, jeśli jeszcze żyjecie na tym forum, ustalmy datę spotkania i omówmy wszystko ładnie na spokojnie, jeśli zależy Wam na rozwijaniu dalej tego forum. ;D
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeNie Lut 21, 2010 5:25 pm

dobrze powiedziane:)

nic dodać nic ująć:)

moim zdaniem głównym przedsięwzięciem jest uproszczenie mechaniki "pod gracza" coś takiego jak było w III erze.

no i dobry pomysł z jedną erą:)
więcej eventów misji i ogólnie działalności każdej z frakcji:)

a w jakich latach byłaby prowadzona ta era??.
W tych co jest w serii Saint Seiya.
Najlepsze...każdy gracz czułby klimat gry i byłoby w porządku:)

więc admini organizować się:D
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeNie Lut 21, 2010 5:59 pm

Tak jak piszesz Neo, byłabym za tym aby klimat był bardzo zbliżony do SS a naszej tutaj III Ery. I na tym bym pozostała i żadnego końca i początku nowej ery nie wprowadzała. Bardzo dobrze i miło mi się pisało, gdzie mechanika nie była zbyt mocno rozbudowana. A Was graczy było dużo. Nawet miło wspominam przygodę prowadzoną przez Vai'a (Vaisterion miał chyba wcześniej, o ile dobrze pamiętam) oraz misje wypełniane w grupie na fabule. A teraz? Trudno powiedzieć.
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeNie Lut 21, 2010 8:38 pm

Możecie planowac itp.. lecz wpierw co musi być zrobione to:

1 Chęć Adminów do rozmowy i ustalenie terminu

możemy pisać o mechanice itp.. lecz co z tego że napiszemy jak Administracja musi wziąć się w garść omówić sprawy.
Wtedy dopiero można wprowadzać zmiany.....
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimeNie Lut 21, 2010 8:55 pm

Admini już dostali moje wypracowanie na temat tego forum i co z nim zrobić. Do końca miesiąca może uda się nam podjąć decyzję. A planowanie już teraz nic nie zaszkodzi. Więc uzbroić się w cierpliwość proszę (nie w zbroje xP).
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 22, 2010 11:24 am

no..
glownym problemem u nas jest i bylo przez ta ere cala 'BRAK ADMINOW'
nawet ja prowadzilam nie swoja frakcje =_="
i naleze do tych co nie maja 17-18 lat a moj czas zabiera konczenie studiow niz ich rozpoczynanie XD
widze, ze wraz z moim zniknieciem nastapil upadek ~_~"

co do mechaniki trudnosci i rozbudowan - mowilam niejednemu, ze podstawa do gry jest sam regulamin - jednak by to wizualnie pokazac to jestem za tym by poprzenosic niektore rzeczy do innych działow i zostawic okrojony regulamin zamiast okrajac mechanike

laczenie z drugim forum nie bedzie raczej laczeniem - gdyz to forum powinno powstac samo na nogi, jesli to mu sie by nie udalo to laczenie takie by sie zmienilo jedynie w 'wchloniecie' jednego forum przez drugie - i tyle

mysle, ze przez jakis czas jeszcze bedzie to forum nieaktywne a potem ruszy z kopyta i sprobuje wykonac jakis 'ponowny' start z kilkoma zmianami i pewna obsada administratorska (ta pewnosc to mus - nie liczylabym na wiele z 2 dwoma adminami, ktorzy nie zawsze maja czas, min 3 sa potrzebni)
i potrzebni sa admini stali a nie tacy, ktorzy sporadycznie tu sie zjawiaja

moim zdaniem - jesli stara ekipa nie wyrobi tej normy (ja do czerwca nie zamierzam teraz sie wychylac z 'aktywnoscia', bo nie ma szans, ze bede non stop przez te kilka miesiecy ~~") to mozna sporzadzic jakis cyrograf i wciagnac admina fabularnego metoda glosowania i debaty XD - to jednak wiazaloby sie z masa dodatkowych obowiazkow niz przywilei XD
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 22, 2010 2:37 pm

Cóż, pora by zabrać głos w dyskusji.

Fakt, powody dla których nastąpił regres w rozwoju saint seiya rpg sądzę są wyjaśnione, choć sądzę Sakra że boisz się przyznać, ze mechanika jest zbyt skomplikowana i naprawdę momentami nieczytelna. Skoro tyle graczy ci to mówi, to dlaczego, jako mądry admin nie chcesz tego wysłuchać?Przyznać, ze faktycznie może tak być? nie chodzi o całkowite zrezygnowanie z mechaniki tylko o uczynienie jej przystepniejszej.

Zmiany na forum, tak, zmiany na siłe, zdecydowanie nie. Kiedyś już to mówiłem. Taką zmianą było moim zdaniem wprowadzenie tej ery. To było jak ucięcie łba zaczynającej się rozkręcać sprawie. Podobnie teraz, przychylam sie do zdania Silvera, zmiany tak, ale nie chaotyczne.

Nie zgadzam się z kolei ze zdaniem że reklama to podstawa i liczy sie ilość nie jakość. co komu po reklamie jeśli nie ma rozgrywki, choćby tych pięciu graczy? Reklamować coś czego nie ma? A przecież właśnie rozgrywka ma napędzać zycie na forach pbf. Reklama powinna być i owszem, ale uzupełnieniem. Co do ilości, wierzcie mi na slowo, z pięcu graczy, można zrobić dwudziestu aktywnych. Jak? Grając. cierpliwie, skutecznie, nie poddając się.

Takową formę reklamy proponowałem administracji około pół roku temu. Pamiętasz Sakra? Tak Silver, do Ciebie też pisałem. Cóż, w pewnym momencie, po naszych propozycjach, zamilkliście. Trudno, pomyślałem, nikogo przecież nie będe zmuszał do niczego. Sam zawiesiłem rozgrywkę tutaj, gdyż jak już kiedyś pisałem, traciłem powoli serce do gry. Oszustwa, brak długotrwałej reakcji adminów, słabnące zainteresowanie, zmiany w mechanice zamiast w w samej jakości rozgrywki, wszystko to sprawiło że ja, a jestem pewien i wielu innych zwyczajnie przestało czerpać przyjemność z gry.

Nie mechanika i nie reklama są najwazniejsze. Najwazniejsza jest radość płynąca z rozgrywki. Owszem, bez nich nie będzie ona taka jaka powinna być, ale to nie ona kształtuje wśród graczy chęci do gry. W ostatnich czasach Neo wraz z Manigoldem próbowali tę radość wam pokazać Sakra, utrzymać ją. Na szczęscie potrafili zmusić was tym sposobem do tej dyskusji i to uważam za dobry objaw.

Co do połączenia forum, to jestem na nie. Skoro Saint Seiya Legends potrafiło poradzić sobie o własnych siłach to i wy jesteście w stanie. Zauważcie tylko co można zrobić by było lepiej i nie przyjmować bezkrytycznie wszystkich zmian jako dobrych. Przydałoby sie też posłuchać czasem graczy. Zdarza im się powiedzieć coś mądrego:)
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 22, 2010 4:17 pm

no widzę że ładne się dyskusja rozkręca;)

każdy kto tutaj napisał ma rację.
i fajnie że piszecie szczerze bo chyba o to chodzi w tym temacie.

tak jak napisał Graf.Brak w tej erze chęci do gry...przyjemności płynącej z niej. Zauważcie ile postów zostało napisanych w poprzedniej erze?.
Choćby nawet osławione kilka tematów Remusa z Niką:)
Pamiętacie to prawda??.
Kilkanaście tematów pięknego odgrywania postaci połączonego z elementami romantyzmu:).

Aż się chciało pisać, odgrywać, nagradzać za to.

rozumiem i to jest oczywiste że nie każdy ma czas na grę zwłaszcza Wy przeważająci studenci:D
Ale tak może co drugi dzień...
na zmianę wprowadzić obowiązki wśród adminów?.
że powiedzmy jednego dnia aktywny jest ten i ten admin.
następnego dnia zastępuję tamtą osobę kolejny admin itd itd.
W dodatku z pewnością gracze by pomagali oraz wprowadzenie moderatorów byłoby wskazane(nawet jakieś podstawowe, najłatwiejsze czynności które wyręczałby adminów).

jest wiele kwestii do omówienia, zmiany:)

aaa jeszcze kilka zdań co do mechaniki.
Myślę że Nika i Graf mają rację. To powinna być przyjemność płynąca z gry/walki odgrywania a nie siedzenie z kalkulatorem w dłoni i liczenie ile Hp powinienem sobie odjąć...
chociaż faktycznie jest to realistyczne bardzo i nie jednemu doświadczonemu graczowi to się podoba.
ale jak wymieniałem w poście powyżej...

kolejny nowy gracz.
ma jak wół napisane gdzie czytać itd.
Ale jemu się tego nawet nie chce zrobić...
nie chce mu się zrozumieć czy nawet poprosić o pomoc innego gracza żeby mu to skrótowo wytłumaczył...

tyle w tym temacie myślę...
trzeba zastanowić się jak to zrobić żeby takiego "lenistwa" wśród nowych graczy nie było.
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 22, 2010 4:37 pm

Bo się wzruszę. xD Ale prawda. W poprzedniej erze tak mi się dobrze pisało, że miałam nawet pomysły na rozwinięcie swojej postaci. Przez co z Remusem dzień w dzień pisaliśmy razem ;3 Ja to dobrze pamiętam. On zapewne także. xd

Co do mechaniki będę się czepiać tak długo aż nie zostanie zmieniona, uproszczona. Bo ja nie zamierzam właśnie siedzieć z kalkulatorem, jak to ujął ładnie Neo, a przy klawiaturze i móc napisać ładnego posta zawierającego co potrzebne, bez zbędnych obliczeń. Nikt tu Pitagorasem nie jest.

Ja mimo iż wiek studenta mam, to i tak nie studiuję. Mam więcej czasu więc mogę go nawet poświęcić na wprowadzenie zmian na forum.

Miło by było zrobić z forum PBF'a. Choćby spójrzcie na VK PBF (button w moim podpisie) ile jest osób i jak opisana jest fabuła oraz potrzebne informacje oraz regulamin. Tyle wystarczy aby ludzi zachęcić do gry. Żadnego skomplikowanego systemu, on jedynie według mnie odrzuca nowych. Chętnie bym nawet cofnęła te wszystkie zmiany do III ery. Bo wtedy to było przyjemne odgrywać postaci. I przyznam Wam szczerze, że lałam na te wszystkie obliczenia. Jak mi wyszło to podawałam, ale czasu na ich liczenie i sprawdzanie szkoda mi było. Bardziej wolę się skupiać na wczuciu się i odgrywaniu swojej postaci.
Powrót do góry Go down
Manigoldo

Manigoldo


Dołączył/a : 14/09/2009
Liczba postów : 191

Płeć : Male

To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitimePon Lut 22, 2010 5:43 pm

Oke ja czekam na rozwiązania......
Powrót do góry Go down
Sponsored content





To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Empty
PisanieTemat: Re: To chyba odpowiedni czas na dyskuje.   To chyba odpowiedni czas na dyskuje. Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
To chyba odpowiedni czas na dyskuje.
Powrót do góry 
Strona 1 z 5Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Czas....
» Czas....
» Wieczny czas
» Wieczny czas

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: