Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Nowe talenty.

Go down 
4 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimePią Sty 09, 2009 5:21 pm

Czy planujecie wprowadzić jeszcze jakieś moce/talenty lub poszerzyć nowe.
(O dodaniu broni strzeleckich, miotanych i tarcz już mówiłem).
Może jakiś talent do walki wręcz bez broni, może element ziemi?
Albo coś z tych psychicznych jak animacja martwych (osób i rzeczy), czyli tradycyjne marionetkowanie trupami. Możę jakaś umiejętność manipulowania kosmosem innych osób?

************************
Albo coś na wzór precognityzmu, czyli wróżbiarstwo w czasie rzeczywistym ^^.
Wymagania: Psychik(3), Wykrycie (3), Telepatia (1), Sybwymiar (1)
Działanie: 1 - Medium otrzymuje niedokładne obrazy, niewyraźne wizje i emocje z przyszłości, nie potrafi określić czasu ich nastąpienia.
2 - Wizje stają się dokładniejsze i ostrzejsze. Medium potrafi wyczuć przybliżony czas widzianych wydarzeń. Dzięki wyczuwaniu przyszłości dostaje bonus do obrony. Jej umysł jest jednak zajęty wizjami przyszłości więc inne moce psychiczne nieco słabną
3- Potrafi już świetnie rozpoznawać przyszłość. Gdy kogoś widzi może wyjawić mu jego przeznaczenie. O wiele lepiej unika ciosów, także jej zdolność do trafienia jest lepsza. (jeśli atakuje siłą na zręczność to można liczyć szansę trafienia za pomocą kosmosu jeśli ten jest większy od zręczności atakującego)
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimePią Sty 09, 2009 5:24 pm

chcialam zwrocic uwage, iz mozna wszystko zwiazane z mechanika pisac w jednym temacie a nie zakladac nowe na kazdy kolejny pomysl z osobna XD
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimePią Sty 09, 2009 5:53 pm

Łatwiej wtedy coś znaleźć. Jestem zwolennikiem tworzenia osobnych topików do osobnych tematów.
Odpowiedzi dotyczą wtedy jednej rzeczy i w razie zakończenia rozmowy taki temat można zamknąć i zostawić potomnym.
No chyba, ze macie na forum jakieś limity. ^^

OK, to niech tak bedzie, potem najwyzej za jakies 2 miesiace ktos przeczysci ten dzial - Sakra
Powrót do góry Go down
LoRo1987

LoRo1987


Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 3:28 pm

Nie powiem podobają mi się te koncepcje
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 4:23 pm

Jak ktoś ma inne pomysły to proszę dopisywać.

Jw wymyśliłem jeszcze parę:
Technika specjalna : Ziemia
Technika specjalna : Woda (nie wiem czy nie podchodzi pod lód)
Zdolności : Manipulacja Kosmosem
Zdolności: Widmowe ciało
Zdolność: Pakt z demonami
Zdolność: manipulacja światłem i cieniem.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 4:40 pm

Spokojnie spokojnie. Na razie to nie wymysliłeś, tylko podajesz pomysły. Nie zapominaj by nie wykraczać zanadto ponad serię. Paktu z demonami tam nie pamietam. Spectranie choć byli ludźmi to właśnie symbolizowali Demony. Ziemia - ok, woda to lód, choć tutaj wystepuje tylko w stanie stałym. Pakt z demonami absolutnie nie. Kontrola nad umarłymi - telekineza dobrze ukierunkowana i tyle.
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 4:52 pm

Cytat :
Na razie to nie wymysliłeś, tylko podajesz pomysły.

Żadna różnica, wykorzystuje poprostu dział do tego przeznaczony.

BTW. Trafna uwaga z tym paktem.
Ale co do kontroli nad nieumarłymi to chyba nie masz racji.Chodzi mi wyraźnie o aniamcje, czyli ożywienie. Tak osób jak i rzeczy.
W praktyce przypomina to połączenie Iluzji, telekinezy, leczenia i hipnozy.
Sama telekineza jest zbyt prymitywna i wymaga stałej koncentracji na obiekcie (tak jak lalkarz który musi skupiać się na pociąganiu za sznurki gdy kieruje swoją kukiełką).
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 4:59 pm

niech wymyśla może gdzieś coś ciekawego wpadnie
choć będziemy musieli po kolei je potem odrzucać pisząc dlaczego nie może być, bądź też, dlaczego nie powinno być

na początek tylko drobna uwaga z mej strony:
w Avatarze mogli manipulować żywiołami.. ogień, ziemia, powietrze, woda
ale to nie jest Avatar
trudno by było 'manipulować ziemią' - gdyż jest to element stały
a manipulacja każdym wcześniejszym elementem w technikach polega na tym, iż wykorzystuje się kosmos jako energię, która albo kontroluje albo wytwarza coś

Shiryu - odwrócił bieg wodospadu, ale nie kontrolą wody, lecz siłą swego ataku, kosmosem
Ziemia - manipulacja ciałem stałym podlega raczej pod telekinezę (Mu podnoszący głazy) bądź też inne siły oddziaływające na nią (atak Zygfryda)

cały system opiera się na założeniu, iż rycerze potrafią stworzyć takie mikro 'wielkie wybuchy' uwalniając kosmos
Ziemia - jest tłem, które raczej trudno kontrolować, mogłaby być przewodnikiem, ale jako coś czym można manipulować (np. tworzyć choćby golemy) to inna zupełnie sprawa - raczej nie pasująca pod świat SS
rozumiem - rozbijanie głazów swym kosmosem, wytworzenie fali energii, która zmusi głazy do 'wybicia się w górę', manipulacja ziemią/kamieniami za pomocą telekinezy <- coś takiego pasuje tutaj
ale nie jako wykorzystanie ziemi pod osobną technikę (z tego też powodu trucizna nie została mianowana techniką ani też nawet umiejętnością - gdyż została 'alternatywnym' wykorzystaniem zdolności postaci, bądź atrybutem zbroi)


edit:
leczenie - nie da się leczyć trupa, ani go zahipnotyzować
dusze zmarłych idą do krainy zmarłych i są dwie opcje:
1. panuje nad nimi Hades
2. odkrywają 8 zmysł i same nad sobą panują
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 5:07 pm

Ja nie mówię żeby nie wymyślał, bo jak najbardziej jestem za kreatywnościa. ale jestem też za tym by prócz rzucania pomysłów, podał od razu koncepcję na jakich zasadach, tak jak z wróżbiarstwem - świetny motyw, choć nie wiem czy nie zbyt duże wymagania.

Odnośnie samego ożywienia ciała, to zgodze się z Toba Eru, co do iluzji w niej użytej to jednak jedynie tylko po to, by ożywieniec, a raczej jego dusza, sądziła że wszystko jest jak najbardziej si, a ona ma pełną kontrolę nad sytuacją.
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 5:07 pm

Cytat :
trudno by było 'manipulować ziemią' - gdyż jest to element stały
a manipulacja każdym wcześniejszym elementem w technikach polega na tym, iż wykorzystuje się kosmos jako energię, która albo kontroluje albo wytwarza coś
Trzęsienia ziemi, meteoryty, górotwórstwo instant, lawa, wulkan, ruchome piaski (grząska ziemia).

To samo co mówisz o ziemi można powiedzieć o lodzie, też jest ciałem stałym. Jeżeli rozpatruje się wodę to tak może się zmieniać. Lód co najwyżej może się pokruszyć.

Cytat :
edit:
leczenie - nie da się leczyć trupa, ani go zahipnotyzować
dusze zmarłych idą do krainy zmarłych i są dwie opcje:
1. panuje nad nimi Hades
2. odkrywają 8 zmysł i same nad sobą panują
Nie chodzi tu o przywracanie duszy, a stworzenie "sztucznej" i inteligentnej na tyle, że będzie potrafiła kierować przez chwile członkami i będzie wykonywała proste polecenia.
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 5:08 pm

Cytat :
ale jestem też za tym by prócz rzucania pomysłów, podał od razu koncepcję na jakich zasadach,
Da się zrobić ^^. Choć to zajmie mi trochę czasu.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 5:13 pm

Co do ożywienia jeszcze, to z tego co pamiętam Spectranie dysponują w swoich Szeregach Rycerzem dzierżacym zbroję Necromancer. A więc jak najbardziej za przyzwoleniem Hadesa, mogłoby coś z tego być moim zdaniem.
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 5:30 pm

Aha co do energii ziemi to chyba można podciągnąć pod nią grawitacje.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 5:30 pm

widzę, że muszę ci wytłumaczyć coś Eru

czym różni się ziemia od lodu?

lód i ogień bazują na tej samej zasadzie, lecz działają w odwrotny sposób - oba są 'przesyłem energii'
tak naprawdę nie istnieje pojęcie 'zimna' w fizyce, gdyż jest to po prostu brak ciepła
w lód może zmienić się każda substancja - każda ma swoją określoną temperaturę - cząsteczki spowalniają swój ruch, energia 'ubywa' i w ten sposób coś zamarza bądź 'zmienia się w lód'
śnieg, jaki wytwarzał Hyoga tak naprawdę był zamarzniętym gazem
nawet kamień można zamrozić
techniki rycerzy lodu opierały się także na zamrażaniu ludzkiego ciała
ale to wszystko działało na zasadzie 'zwolnienia ruchu cząstek' - odbierania im energii

tak samo jak ogień bazuje na czymś odwrotnym - zwiększaniu energii, wprawianiu w ruch cząstek

tak więc technika lodu nie jest techniką ciała stałego, lecz wiąże się z energią tak samo jak ogień

dlatego też, ziemia jako ciało stałe nie zostało wprowadzone jako technika
gdyż nią manipulować, jako materią - można w sposób w jaki napisałam wcześniej

powietrze - jest swego rodzaju 'ruchem kosmosu', jego większa radiacja wywołuje ruch powietrza o większej sile
elektryczność opiera się także na odpowiednim manipulowaniu 'cząstkami' i ładunkiem w nich

nigdzie więc nie ma władania materią stałą

trzęsienie ziemi - może być wywołane ruchem płyt kontynentalnych, ale w SS może także być zachwiane 'większą energią' włożoną w ziemię
nikt w SS nie stosował meteorytów (prawdziwych, chyba, że byłby bogiem)
lawa - bazuje na ogniu i zwiększaniu temperatury

człowiek nie jest w stanie 'stworzyć' nowego istnienia, którym będzie manipulować
chyba, że w przeciągu kilku chwil urodzisz tyle ludzi i cudownie urosną oni, bądź wytworzysz klony
by w ogóle manipulować duszą - trzeba być bogiem
chodzi ci raczej o stworzenie świadomości, lecz ona musi być pod ręką
nie będzie to możliwe w świecie żywych na umarłych (możliwe w świecie żywych za pomocą hipnozy na żywych)
w świecie umarłych może być możliwe ale w określonych warunkach
Shaka nie wskrzeszał żadnego zombie ani nic, a posiadał wielką moc - on posługiwał się niezwykle potężną iluzją
a jak należy zauważyć - nawet iluzja potrafi zabić, jeśli ludzki umysł uważa ją za prawdę - ciało samo będzie próbowało 'reagować' na to co wydaje mu się, że się z nim dzieje
(ktoś zahipnotyzowany, komu się wmówi że został poparzony ogniem, dostanie oparzeń)
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 5:57 pm

Okej.
Ogień nie jest energią, a reakcją egzotermiczną. I do jej zajścia potrzebna jest materia (paliwo) jak gazy czy ciała stałe. Ale cóż rozumiem, że to się po prostu nazywa ogień i na kreskówce wygląda jak ogień a tak naprawdę jest to raczej taka mikrofalówka bez pudełka.

Lód - to samo, lód jest ciałem stałym i tyle. Natomiast rzeczywiście jeśli odebrać cząsteczką ich energię kinetyczną własną, to się zatrzymają. Ciało stanie się zimne, kruche i w niektórych przypadkach zamieniają się w nadprzewodniki.
Tylko znów dałem się zmylić bo w kreskówce to wygląda jak udeżanie śnieżkami, bryłkami lodu czy innymi kryształkami.

eneria powietrza- nie wiem co na ten temat sądzić, co to za energia i skąd się bierze? Ruchy powietrza są wywołane zmianami ciśnienia i temperatur.

elektryczność - wiadomo

Brakuje mi właśnie grawitacji, energii jądrowej. No w sumie jest jeszcze coś jak energia życiowa, albo witalna ale ją można chyba podciągnąć pod kosmos.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 6:05 pm

ogień jest reakcją chemiczną - ale także termiczną
także wiąże się z energią

ogień w kreskówce był przecież 'aurą'

lód - nie 'w niektórych przypadkach', tylko nawet w większości jak nie we wszystkich - tylko niektóre potrzebują o wiele niższej temperatury na to niż inne

nigdzie nie pisałam o 'energii powietrza', tylko o tym, że jego ruch jest wywołany ruchem kosmosu (coś jak fala uderzeniowa)
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 6:57 pm

Cytat :
nigdzie nie pisałam o 'energii powietrza', tylko o tym, że jego ruch jest wywołany ruchem kosmosu Wink (coś jak fala uderzeniowa)
Dlaczego więc nie stosować tego do ziemi?
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 7:38 pm

dlaczego nie da sie stosowac tego do ziemi?
gdyz: fala moze rzucic kawalki ziemi w jakas strone, nie moze jednak nia manipulowac doslownie podlug swej woli - do takiej manipulacji potrzebna jest telekineza
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 7:51 pm

Zgoda.

A co efektami typu nagłe punktowe zwiększenie siły ciążenia? CO z metamorfizmem ziemi? (np zmniejszenie gęstości skal za pomocą energii akustycznej, bądź innych fal energetycznych).

No i co z energią jądrową? (choć przyznaje się sam nie wiem jak ją wykorzystać aby nie wyszedł z tego jakiś cudaczny talent o wiele za silny jeśli idzie o swe działanie)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 9:25 pm

Energia jądrowa to sam kosmos. Wszystko sie w tym zawiera, że każdy byt ma swoją energię, która polega na ruchu atomów. I to np Marin tłumaczyła Seyi.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 9:39 pm

Graf w skrocie wytlumaczyl ci 'co to energia jadrowa' i to jest choć nie do końca dokładne, to najbliższe jej opisie w swiecie SS

zwiększenie siły ciążenia? - ogromny kosmos + telekineza/technika powietrza
energia akustyczna? - muzyka
inne fale - czysta energia, ogień
innymi słowy - oddziałujesz na ziemie technikami i umiejętnościami które nabywasz
Powrót do góry Go down
Eru

Eru


Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeSob Sty 10, 2009 11:40 pm

Cytat :
to najbliższe jej opisie w swiecie SS
No właśnie cały czas chodzi o świat SS z którego mało co dziś pamiętam, także musicie mnie prostować jak walne jakiegoś buraka. ^^
Powrót do góry Go down
LoRo1987

LoRo1987


Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeNie Sty 11, 2009 8:06 am

Sakra taka mała poprawka:
nie w lód a stan stały, nie w wode a w stan ciekły nie w gaz a w stan lotny oczywiście jeśli mówimy o fizyce ciała stałego (nazwa myląca :P)

ale ogólnie mechanicznie możnaby podebatować nad tym jak to jest rzeczywiście z tymi atakami Eru poszturchaj te wróżbiarstwo bo ja to chce mieć
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimeNie Sty 11, 2009 1:55 pm

Loro, zwracajac uwage na to, ze nie wszyscy sa technikami/chemikami oraz niektorzy sa mlodzi wiekiem
nalezy niekiedy stosowac latwo zrozumiale okreslenia
bo nawet jak cos ulega zmianie stanu na staly - to potem i tak moze zamarznac (metal)

co do wrozbiarstwa - odpada
dlaczego?
nazwa poprawna 'jasnowidzenie'
wrozbiarstwo to se mozecie kultywowac tarota w czasie wolnym XD albo rzucac kamieniami badz koscmi
badz jeszcze rozkrajac zwierzeta i badac ich wnetrznosci..

tak wiec, mozecie uprawiac wrozbiarstwo do woli, choc o jego wyniku decydowac beda admini :] i nic wam to nie da, jak stwierdzimy "lanie wosku wam nie wyszlo" XD
Powrót do góry Go down
LoRo1987

LoRo1987


Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

Płeć : Male

Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitimePon Sty 12, 2009 7:25 am

Hehe może być i jasnowidzenie A zapomniałaś o najważniejszej rzeczy Wróżenie z fusów herbacianych
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nowe talenty. Empty
PisanieTemat: Re: Nowe talenty.   Nowe talenty. Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Nowe talenty.
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nowe odcinki
» Treningi Vaisteriona

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: