Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Pierwsza pomoc dla nowego gracza

Go down 
AutorWiadomość
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Pierwsza pomoc dla nowego gracza Empty
PisanieTemat: Pierwsza pomoc dla nowego gracza   Pierwsza pomoc dla nowego gracza Icon_minitimeSob Lip 09, 2011 12:59 pm

Temat stworzony w celu wprowadzenia nowego gracza w realia jakie panują na tym forum. Będzie on zawierać wszystkie najpotrzebniejsze informacje, jakie nowy użytkownik musi przeczytać. Będą to przede wszystkim opisy pokazane z perspektywy starszego i doświadczonego gracza, a także ze strony administratora.



I Regulamin:

1. Na tym forum faktycznie regulamin jest niezwykle obszerny i bardzo trudno przeczytać go, a tym bardziej zrozumieć za pierwszy razem. Dlatego też nowy gracz na początku swojej przygody z nami powinien zaznajomić się z :
-Regulamin forum(ogólny)-wszystkie najpotrzebniejsze zasady,
-Fabuła forum-mówi sama za siebie,
-Podstawowe założenia świata- najlepiej byłoby tyle te, w której frakcji chce zagrać,
-Cechy/wady postaci-z tym zawsze było troszkę problemów, ale ten temat jest niezwykle istotny do przeczytania.

2. Następnie po zapoznaniu się z tą lekturą(najlepiej siąść na spokojnie i go przeczytać nie spiesząc się) należy stworzyć kartę postaci. Wzór jej jest także stworzony i wystarczy tylko do niego zerknąć. Z perspektywy lat mogę powiedzieć, że najlepiej wyglądają te karty, w której opisy charakteru, wyglądu postaci oraz historii są szczegółowo napisane. Później nawet to wyjdzie w praniu-podczas odgrywania postaci, nasz bohater jest bardziej wyrazistszy, możemy opierać się na różnych fatach z jego historii itd.

3. I wreszcie na koniec. Nowy gracz, który wypełni wszystkie powyższe punkty w trakcie gry będzie mógł dokończyć czytanie takich tematów jak: Zbroje, Zasady walki czy umiejętności. Wiem, wiem...są one długie i obszerne i nie zawsze przyjemne do czytanie. Jednak konieczne, ale nie na sam początek. Czemu?. Prosty przykład- zbroje dostaniemy min na 20lvl, umiejętność na min 10lvl. Wniosek?. Mamy sporo czasu na zapoznanie z się z tymi tematami. Powolne, uważne czytanie zwłaszcza tematu zasady walki-taka mała rada.

II. Fabuła forum:

1. Realia jakie towarzyszą tej erze są oczywiście związane bezpośrednio ze światem rycerzy zodiaku, a dokładniej dzieją się po wydarzeniach z ostatniej serii(Elysium oraz po V filmie). Fajnie byłoby gdyby nowy gracz przynajmniej obejrzał te podstawowe odcinki- seria Sanktuarium, Asgard i Posejdon. W miarę możliwości jeszcze całą serię Hades. To naprawdę pomaga. Rozwija to w ten sposób wiedzę o samych rycerzach, a także waszą wyobraźnię. Szczególnie polecam tutaj serię Lost Canvas, która jest po prostu świetna. Bardzo dobrze odzwierciedla realia tej anime. Na któryś wieczór idealna propozycja.

2. Po zapoznaniu się z odpowiednim tematem w regulaminie, nowy gracz będzie musiał znać jakie zasady panują we frakcji, którą chce wybrać. Są one również bardzo ważne. Posty typu np: jestem na skalnych terenach świątyni, a zaraz potem znajduję się bezpośrednio w III domu zodiaku są surowo zakazane. Tematy we frakcji są tak opracowane, żeby gracz mógł sobie to wszystko wyobrazić i poczuć ten "uniwersalny" klimat towarzyszący temu miejscu.

3. Podczas gry także zapoznanie się z tematem aktywni NPC będzie wskazane, a także mile widziane. Każda frakcja ma swoich wojowników, którzy w razie ataku innej mogą stanąć do czynnej walki. Zarazem są oni mistrzami postaci innych graczy, pomagają w odgrywaniu fabuły itd. Jak pewnie zauważycie w frakcji Sanktuarium/Posejdon/Asgard występują postacie znane z anime. Jeżeli ktoś nie ma ochoty z nimi wchodzić w paradę to nie musi. Jednakże w czym to przeszkadza?. Moim zdaniem lepiej sobie wówczas to w głowie wyobrazić jak nasza postać jest uczniem np Shuna i jest jednocześnie pretendentem do zbroi andromedy czy srebrnej zbroi Cefeusza.

III Odgrywanie postaci:

1. To jest kwintesencja całej zabawy na forum. Przez granie naszą postacią możemy tylko zyskać-no chyba, że ktoś jest tak chętny to może stracić. Przez w miarę możliwości czynną grę gracz z każdym kolejnym postem staje się lepszy. Jego opisy są bardziej szczegółowe oraz milsze dla oka. Jak to mówią praktyka czyni mistrza i także w tym przypadku nie mogłoby być inaczej.

2. Jako nowy gracz proszę się nie przejmować tym, że inni użytkownik ze swoją postacią ma już np 53lvl. Ten system daje tyle możliwości, że spokojnie można te poziomy szybko wbijać. Co tydzień treningi, co dwa tygodnie konkurs odgrywania postaci, przygody, walki na arenie, eventy- to wszystko się kumuluje w jedną całość. Po miesiącu czynnej gry można już zyskać średnio 6-8lvl. To sporo prawda?.

3. Cenimy na tym forum każdego gracza bez wyjątku. Więc proszę się nie przejmować tym, że się ma jakieś problemy w odgrywaniu- na początku każdy je ma. Z czasem te braki stają się coraz mniej widoczne. Znam to po sobie bo gdy ja zaczynałem byłem totalnie do bani. W miarę częstego odpisywania moje posty stały się wyraźniejsze dzięki czemu(nie chwaląc się) zdołałem w 1,5 roku zyskać 173lvl. Zobaczcie, że przekroczyłem wymagany lvl na złotą zbroje prawie trzykrotnie. Więc nie ma tutaj rzeczy niemożliwych. Nawet jeżeli chcecie możecie zyskać 400lvl i mierzyć się z samymi bogami-ciekawa perspektywa nie?.

IV Administracja:

1. Admini są tutaj dla was. Są "sługami", a zarazem "panami" tego forum. Jeżeli więc macie jakiekolwiek pytania czy wątpliwości odnośnie jakiegokolwiek problemu-po prosty pytajcie. Czy na pw czy w temacie do tego związanym.

2. Ale także bez przesady moim drodzy. Jakaś inicjatywa z waszej strony także się należy. My możemy pomagać wam, ale jeżeli te pytania są typu: a gdzie znajdę temat zbroje?/A czy mogę mieć zbroje boga?-to wybaczcie, ale są jakieś granice. Najczęstsze pytania jakie padają to problemy związane z mechaniką gry(najczęściej cechy i wady postaci) później zasady walki, a na końcu obliczenia związane z ataki czy obroną. Ale proszę się nie bać!. Admin/MG/moderator uważnie pilnują i monitorują wasze posty. Na pewno damy wówczas odpowiednią radę czy przekierujemy na właściwy tor.

3. Na koniec tego punktu. Admin jest waszym przyjacielem, ale nie jest on cały czas na forum!. Jak każdy inny człowiek ma swoje życie prywatne, pracę czy inne zainteresowania. Jeżeli by siedział non stop i odpisywał na posty- jak myślicie ile by wytrzymał?. Także nie mile widziane jest poganianie admina. Odpiszę on na waszą odpowiedź w takim terminie, który będzie mógł zrealizować. Najważniejsza to współpraca.

V Inni użytkownicy:

1. Na forum obecnie jest grupka ludzi, którzy chcą ponownie(tak ponownie) odzyskać blask temu forum. Nowi gracze oczywiście mogą bezpośrednio wchodzić z ich postaci w rozmowę czy jakąkolwiek akcje. Wówczas odgrywanie postaci będzie o wiele lepsze i kto wie?. Może posypią się jakieś poziomy w konkursie.

2. Każde uczucia, które towarzyszą waszym postacią mogą zostać odegrane. Jednak wobec innego gracza panuje zasada tutaj wzajemnego szacunku. Staramy się być dla kogoś innego równie dobrym co ona dla Ciebie. A kto wie?. Ja w ten sposób poznałem kolegę, z którym utrzymuje kontakt już 2 lata.

3. Podczas gry szukajcie także innych graczy o ile jesteście w jednej frakcji. W ten sposób odciążycie admina z jednego obowiązku i będzie mógł się skupić na czymś innym. Wspólna gra nie tylko zbliża, ale także poprawia umiejętności w pisaniu oraz czytaniu ze zrozumieniem. Jak widzicie same profity:)

VI Walka:

1. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek walki z NPC/graczem należy dobrze się zastanowić. Przede wszystkim jeżeli jesteś nowicjuszem, a on rycerzem na poziomie srebrnego- to jak myślisz będziesz mieć jakieś szanse?. Odpowiedź sama się nasuwa. Także potrzebna nam odpowiednio dobrana strategia, która pomoże nam wygrać. Jak to zrobić?.
-przed walką dobrze przejrzyj cały temat zasady walki,
-zaznajom się także z kartą postaci przeciwnika(gracz o niej wie, postać nie zna tego),
-uwzględnij w swoim ataku parametr(statystykę), którą masz najmocniejszą,
-pamiętaj, że walka to nie tylko atak, ale także obrona,
-używaj swoich najsilniejszych umiejętności oraz technik,
-pamiętaj(co ważne) o swoich wadach!. Pominięcie wysokich poziomów walk w walce będzie karane,

2. Odgrywanie postaci(uczucia jakie towarzyszą np ból, strach, a także szczegółowe opisy ataków/ciosów) są również bardzo istotne. Osoba monitorująca taką walkę wówczas widzi, że gracz przykłada się do tego w odpowiedni sposób. Może także za to przydzielić dodatkowy lvl.

3. W trakcie swojej wędrówki przez tą erę stoczycie wiele pojedynków. Nie zależenie z jakim końcowym rezultatem-każda walka będzie dla was doświadczeniem, a także lekcją jakich błędów następnym razem unikać. W końcu potyczki to jednak z najważniejszych rzeczy na forum.

VII Droga do zdobycia zbroi:

1. Chyba to jest najważniejszy punkt w tym całym temacie. Każdy gracz po wyborze swojej ulubionej zbroi z anime będzie chciał do niej dążyć w miarę najkrótszym czasie. Jednakże czas ten dla każdego gracza jest inny. Jeden może ją zdobyć po 2-3 miesiącach gry stałej, płynnej i co najważniejsze dobrej, a inny nawet po dłuższym terminie. Wszystko to zależy jak gracie, jak mocno się staracie oraz jaką drogę(umiejętności, cech, wad) obraliście.

2. Jak wcześniej napisałem poziomy tutaj można bardzo łatwo zdobywać jeżeli się chce. Także marudzenie w stylu- czemu złota zbroja jest na 60 lvl, albo czemu zbroja sędziego jest dostępna od 70lvl co zbędne. Z perspektywy dawnego gracza mogę powiedzieć, że po 30 zdobytym lvl-u jest już tylko z górki. Początkowo może się to wydawać długie i monotonne. Ale jak się wkręcicie na całego... to bd musieli was siłą zganiać z komputera xD.

3. Oczywiście po zdobyciu naszej zbroi gra się nie kończy. Można powiedzieć, że zamyka się jeden rozdział, a jednocześnie otwiera się kolejny. Wówczas gdy mamy rangę rycerza/generała/spectrana mamy kolejne obowiązki. Najczęściej są to:
-pomaganie nowicjuszom,
-wypełnianie eventów specjalnych(które głównie mają duży wpływ na dalszy przebieg fabuły),
-prestiż wśród własnych ludzi we frakcji,
-niewątpliwie większy "głos" podczas debatowania na różne sprawy wewnętrzne sprawy we frakcji,
Także widzimy, że jest tych przywilejów sporo. Jednak proszę pamiętać, że wielka moc to także wielka odpowiedzialność;).

VIII Koniec:

I to chyba na razie wszystko. W miarę dalszego prowadzenia będę uzupełniać ten temat jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Uwzględniłem tutaj najważniejsze informacje, które pomogą graczu postawić ten pierwszy(może i najważniejszy) krok. A później to już na prawdę pójdzie z górki. Mogę wręcz wam to obiecać:)
Powrót do góry Go down
 
Pierwsza pomoc dla nowego gracza
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Treningi Vaisteriona

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: