Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Siła woli

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeWto Cze 14, 2011 8:22 pm

Chciałem tutaj założyć ten temat, żeby sprawdzić jakie są opinie obecnych tutaj(wiernych i nowych) graczy na ten temat.

Oglądając ostatnio odcinek SS Lost Canvas zauważyłem coś. Otóż Tenma(krewniak Seiya) w pewnym momencie walki wykorzystał ogromną moc jaką niesie odpowiednio zahartowana siła woli. Wówczas był zdolny "wrzucić" piąty bieg i pokonać przeciwnika. Takich przypadków jest wiele w tej serii anime i każdy polegał mniej więcej na tym samym.

Chodzi mi tutaj o to, żeby wprowadzić(na próbę przez jakiś czas) to na forum, ale nie jako umiejętności(bo ich jest i tak sporo) ale jako parametr dodatkowy, który by nie wymagał inwestowania go. Gracz miały do dyspozycji oczywiście stałą liczbę pkt za 1lvl-przypominam 3pkt i musi je rozdysponować według jego widzi mi się oraz zasad jakie panują( dokładniej jest to rozpisane mechanice forum).

Siła woli jako ten osobny parametr dodawało by jakieś określone bonusy podczas walki, które niedługo bym zamieścił(znaczy najpierw wymyślił).

Tylko chciałem się tutaj zapytać, czy ma to w ogóle sens. Chcielibyście coś takiego??.
Powrót do góry Go down
Almatur

Almatur


Dołączył/a : 01/06/2011
Liczba postów : 33

Płeć : Male

Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeWto Cze 14, 2011 9:32 pm

Według mnie może się sprawdzić
Powrót do góry Go down
Legumir

Legumir


Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

Płeć : Male

Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeWto Cze 14, 2011 9:52 pm

No niby sens jako taki jest, jednak boje się, że mogłoby to wprowadzić niepotrzebne zamieszanie w tok rozgrywki. Ale trzeba by było poważnie zastanowić się jakie warunki musiałyby być spełnione, by taki 'piąty bieg' wrzucić. Może, gdy obrywamy, mała ilość hp?
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeWto Cze 14, 2011 10:39 pm

Nie nie...

chodzi mi w tym o to, że rycerz posiadający jakiś tam określony przydział pkt tej siły woli, różniłby się od innego rycerza(który np w ogóle nie przydzielił pkt do tego) i miałby przez to jakiś bonus.

Oczywiście, te bonusy nie byłby potężne, żeby nie zakłócać harmonii z pozostałymi bo to by było nie fair.

dokładniej musiałbym się jeszcze nad tym zastanowić jakby to od strony mechaniki forum wyglądało.

Na razie taki ogólny pogląd wasz chce poznać.

Bo nie myślcie sobie, że np jak taki Seiya, który oberwał 2 razy Great Horn, 3 razy Lightoning Bolt i jeszcze parę razy od Shaki, wstaje i walczy dalej dzięki tej sile woli to bd tak samo na forum:P

Troszkę realizmu wprowadzamy
od strony mechaniki nie bd to skomplikowane i na pewno bd to przejrzyście zrobione.

I byłaby to nie obowiązkowy parametr dla graczy. Pomiędzy siłą, a zręcznością zachodzą pewne powiązania.

Tutaj siłę woli...no można by na siłę połączyć z kosmosem, ale to jeszcze do zastanowienia.

W trakcie walki użycie tego wyglądałoby w sposób łatwy-opisowy. Im lepszy opis tym MG przyznaje odpowiedni bonus do tego.

Także to są na razie zarysy...czekam na wasze pomysły odnośnie tego.
Powrót do góry Go down
Mentor

Mentor


Dołączył/a : 31/07/2008
Liczba postów : 160

Płeć : Male

Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeSob Lip 02, 2011 2:54 pm

Jak na moje oko to mi to pasuje Ale musiało by to być uwarunkowane graniem wg karty postaci idealne odegranie charakteru jak i hmmm odpowiednim postem
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeSob Lip 02, 2011 3:04 pm

Cały czas mam to w głowie. Niedługo-może jutro siądę do tego tak na porządnie i przedstawię wam wstępną wersje czyli:

1)jak to używać,
2)na czym polega
3)co ze sobą niesie
4)zgodność z mechaniką.

Proszę więc o odrobinę cierpliwości.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeNie Lip 24, 2011 6:16 pm

hmn.. tak sobie to czytam..

i tak się zastanawiam - jak coś takiego można wprowadzić.. tak by nie zmieniało się mechaniki totalnie pod to

mam sugestię - by stworzyć to jako dodatkową statystykę tak jak pojedynki - zdobywałoby się ją podczas rozgrywki..
ponieważ siłę woli można by także nazwać uporem z innej perspektywy - może by zliczać ilości.. treningów, przygód i zadań jakie się pozytywnie wykonało O.o albo coś...
i uzależnić to na pewno trzeba by od wady umysłu

bonusem od tego byłoby - jak postać osiągnie wartość 0HP i powinna paść - wstaje jednak i znów walczy ignorując swoje rany
tyle razy wstaje, ile ma siły woli (tak jak za wygrane pojedynki zyskuje się dodatkowy unik w walce, w tym jednak przypadku - zależnie od poziomu wady umysł, przez tyle mnoży się liczbę jaką trzeba osiągnąć by zdobyć ów bonus)
np.
Umysł
0/1
2
3
+1 ataksiła woli:15SW:30SW:45
+2 atakSW:30SW:60SW:90
+3 atakSW:45SW:90SW:135
niesie to jednak za sobą ryzyko - że wkurzony przeciwnik postanowi dobić gracza XD i admin stwierdzi, że nie może go powstrzymać

oczywiście to tylko taka moja szybka wizja - po 5 minutach główkowania XD nie dopracowana wcale
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeNie Lip 24, 2011 9:18 pm

Hmm wiesz co- ja to sobie inaczej to główkowałem.

Że siła woli- fakt jako osobny parametr w statystykach, ale charakteryzowałoby się tym, że doda określoną liczbę MP, aby wykonać jakiś jeden silny atak.

np weźmy pod uwagę anime- dzięki ogromnej sile woli Seiya(nie patrzeć, że to mega koks xd) potrafił wznieść się na wyżyny i zaatakować tak potężnie, że złoty rycerz byka nie mógł zablokować jego ataku).

Ale w sumie też masz rację, że pomimo spadnięcie HP do jakieś krytycznego poziomu, on dalej bd mógł walczyć.

Trzeba się może nad tym dokładnie zastanowić:D

a może 50/50 ?:D
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeNie Lip 24, 2011 10:23 pm

no, po krótkim zastanowieniu mam rozszerzoną wersję - zawierającą także tą twoją ^^

zliczane i działa tak jak napisałam... ale(!!)

w momencie, gdy SW jest tak wysokie, że pozwała na przynajmniej 3 dodatkowe ataki, za drugim podejściem postać może wykorzystać od razu dwa ataki, poprzez użycie kosmosu z podwójną mocą XD

oznacza to dwa sposoby wykorzystania tego bonusu:
Sposób 1Sposób 2
+atak+atak
+atak+atak(2*kosmos większy)
+atakzużyty został atak

i można to będzie powiązać ze zbrojami upgradowanymi przez bogów - tylko osoby, które przekroczą jakiś b.wysoki SW (np.500) są zdolne wywołać reakcje "przekształcenia zbroi w boską" na czas walki trwającej na ich bonusie
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeNie Lip 24, 2011 10:34 pm

Ta wersja mi się podoba!!;D


tylko- b. wysoki poziom SW(500)- nie przesadziłaś?:D

skoro ma to być osobny parametr i bd liczony jak inne do tej pory to graczowi by to zajęło... z 5 lat;D

chyba, że to jakoś zmienimy i np 2 pkt do SW bd dodawane wraz z każdym lvl.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeNie Lip 24, 2011 10:55 pm

kto to wie
myślalam nawet o tysiącu ;P ale stwierdziłam, że to już by była przesada

no ale zastanówmy się - efekt obudzenia boskiej zbroi jak sama Atena tłumaczyła - powstał wyłącznie dlatego, iż brązi przekroczyli granice ludzkie i ich kosmos stał się.. no - poza wszystkimi granicami się znalazł XD osiągnął poziom wręcz boski czy nieskończony czy coś XD kto ich tam wie..
i by mieć aż tak wielką SW - to chyba trzeba sporo przejść, co nie?
zresztą zobaczy się w praniu

paru graczy było zainteresowanych siłą woli - mogliby się tu wypowiedzieć jak odwiedzą forum XD

nie jestem za dodawaniem 2pkt za lvl.. jestem za dawanie za działania postaci - można dać np. 1pkt za zadania i treningi, 2pkt za łatwą przygodę, 3pkt za selektywne i 4 za zaawansowane
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeNie Lip 24, 2011 11:40 pm

to trzeba to już ująć w jedną całość bo na razie te nasze rozmowy są o wszystkim i o niczym:):)


to zajmę się tym w tym tyg co Ciebie nie będzie.

Rozdawanie pkt tak jak napisałaś powyżej jest lepszym rozwiązaniem.

Ale to jak napisałem trzeba w całość skleić i wówczas zobaczymy:D
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeWto Sie 02, 2011 10:23 pm

To tak jak mówiłem post wyżej - czas to wszystko skleić do kupy. A więc:

Siła woli- osobny parametr, który rozwija się inaczej u każdego rycerza, biorąc pod uwagę jego uczynki, decyzję, a także wrodzone cechy i wady. Dzięki temu gdy nastaje krytyczny moment podczas walki(przeważnie z silniejszym przeciwnikiem), następuje dodatkowy "przypływ" energii, dzięki której rycerz może zastosować dodatkowy dowolny atak tak jak przedstawia poniższa tabelka.


(tabelka nr 1)


Jak widzimy bonus ten jest zależny od wady Umysł, którą wybieramy już na samym początku gry. Im większa ta wada tym większa ilość bd potrzebna pkt siły woli to wykonania dodatkowego/dodatkowych ataku/ataków. Oczywiście, aby to wszystko ładnie uzupełnić, gracz, który wykorzysta ten bonus w walce będzie musiał ładnie i z sensem to odegrać oraz opisać. MG patrolujący daną walką podejmie wówczas odpowiednia decyzję. Oczywiście, żeby jeszcze to wszystko urozmaicić i jednocześnie, żeby walka stała się bardziej zróżnicowana, gracz będzie mieć do dyspozycji lekką modyfikacje tego parametru co udowadnia nam tabelka poniżej.

(tabelka 2)

Tak więc jak widzimy- odpowiednio dobrana taktyka w połączeniu z obroną oraz jednym z podstawowych parametrów(np siła) oraz siła woli może przysporzyć naszemu przeciwnikowi nie lada wyzwanie. Oczywiście co do zdobywania tych pkt. Każdy gracz po jakiejś misji/evencie/przygodzie bądź treningu, gdy faktycznie opisze, że jego postać podjęła ważną decyzje bądź trenowała tą siłę woli, ukrytą gdzieś w środku- zostaną mu przyznane pkt. Myślę, że będą one różnorodne w zależności od typu:
1) Zwykła misja:1-2 pkt SW
2) Event, event specjalny:2-4 pkt SW
3)przygoda, trening:1-3pkt SW

W karcie postaci zostanie dodany ten parametr zaraz obok innych. Także normalnej punktacji( 1lvl-3 pkt) nie dotyczy co uważamy za dobre rozwiązanie.

W razie jakichkolwiek poprawek/wzmianek proszę o odp każdego z obecnych tutaj oraz zainteresowanych tą myślą:)

PS. Sakra wstaw te tabelki w końcowej fazie projektu ok?:D
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeSro Sie 03, 2011 9:49 am

według mnie trochę to za bardzo namieszane teraz
i za mocno uprościłeś zdobycie tych pkt. (za dużo można ich dostać, za łatwo i za szybko..)
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitimeSro Sie 03, 2011 2:01 pm

No to niejasności jeszcze do poprawy, a zdobycie pkt zmniejszyć o 30-40%.

ale czemu za szybko?. Przecież nie każdy trening czy przygoda czy event muszą się kończyć zdobyciem tych pkt:)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Siła woli Empty
PisanieTemat: Re: Siła woli   Siła woli Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Siła woli
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: