Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.
Saint Seiya PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 UWAGA! Cechy i Wady

Go down 
+2
Neo
Sakra
6 posters
AutorWiadomość
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeWto Kwi 20, 2010 8:11 pm

Prace nad mechaniką się posunęły znacznie. System w sporej mierze został uproszczony. Zbroje, bonusy i kary, minimalizacja i uproszczenie dodatkowych obliczeń i usunięcie większości procentów.
Jest dobrze. Część adminów musi się skupić przede wszystkim na zagadnieniach fabularnych.
Jednak..

Między adminami nastąpił poważny konflikt. Można powiedzieć, że walka się toczy od dłuższego czasu w sprawie Cech i Wad postaci.
W ramach zmian w mechanice pojawiały się nie tylko jej uproszczenia ale i w ogóle powstawały pomysły na stworzenie czegoś od nowa.
Jak wiadomo, cechy i wady miały szczególny wpływ na możliwość doboru umiejętności.

Pierwszy obóz postanowił wywalić totalnie cechy i wady. Zaczął też myśleć nad totalnym przerabianiem umiejętności przy tym. (pominiemy inne rzeczy)

Drugi obóz pragnie uprościć cechy i wady, ograniczając się do tych najważniejszych. Ogranicza także w większości wpływ ich na samą mechanikę. Cechy i wady miałyby dotyczyć jedynie fabuły i umiejętności (z wyjątkiem największej wady na ciele i umysłu (3), które nadal zwiększałyby paraliż od pewnego rodzaju ataków specjalnych - to pozostałoby bez zmian).

Zamieszczę tu pokrótce stanowiska tych obu obozów, oraz sugerowane uproszczenie cech i wad.

Obóz pierwszy:
  • Uważa, iż opis fabularny w kartach postaci jest wystarczający
  • Uważa, że ad mini powinni podejmować decyzję w sprawie umiejętności na bazie opisu
  • Uważa, że należy zmienić przy tym system umiejętności, który oparty jest o cechy i wady
  • Uważa, że to była jedna z głównych rzeczy jakie odstraszały graczy i było trudne

Obóz drugi:
  • Uważa, iż cechy i wady opisują typ postaci (we wszystkich grach jest obierany na początku jakiś typ postaci)
  • Uważa, iż jest to trzy stopniowa skala możliwości i talentów postaci
  • Uważa, iż równoważy to stworzone postacie (uniemożliwia powstanie przepaków)
  • Uważa, że każdy z graczy sam siebie ogranicza tam gdzie chce i stawia w odpowiednim miejscu na drabinie ‘możliwości’ postaci (nie ma tu ingerencji adminów)
  • Uważa, iż jest to niezwykle przydatne przy doborze umiejętności - od razu wiadomym jest czego postać jest w stanie a czego nie, się nauczyć
  • Uważa, iż jako coś jednorazowego i stałego nie utrudni wcale rozgrywki, a wręcz ułatwi życie graczom i adminom
  • Uważa, że jest to coś sprawdzonego już na forum i co weszło spokojnie w system (bo znajduje się w nim dłużej niż rok i nawet były próby rozbudowy tego)
  • Uważa, że Czytanie w Myślach w SS jest wrodzone i nie da się tego nauczyć jeśli się tego nie posiada od urodzenia (próbowano wcisnąć to jako zwykłą umiejętność do nauki)



UWAGA! Cechy i Wady Cw1y

UWAGA! Cechy i Wady Cw2i

Czytanie w myślach dawałoby w fabule dodatkowe informacje, jak poprzednio stopniowo by się budziło. Wady ciała i umysłu na 3 poziomie by dawały negatywną możliwość dodatkowego paraliżu od ataków specjalnych określonego rodzaju.
Sposób określenia tur?
Kto ma większą zręczność - jest pierwszy. Jeśli zręczności są równe - decyduje wada na ciele (osoba o mniejszej wadzie zaczyna).

Co oprócz tego? Informuje o poziomie na którym ktoś odkrywa kosmos. Informuje jakie umiejętności ktoś może poznać a jakich nie.

Tak wygląda sugerowane uproszczenie.
Jeśli jesteście za - oznacza to, iż zostanie to wprowadzone, a umiejętności nie będą musiały przechodzić dodatkowych modernizacji i zmian i nie będą pod kontrolą administracji (nie będziecie musieli upewniać się, czy jesteście w stanie czegoś się nauczyć, ani mieć do czynienia z postaciami omnipotentnymi).
Zaznaczam, że same umiejętności i tak uległy uproszczeniu - w części ich funkcjonowania.

Jeśli natomiast uważacie, iż zdajemy się wyłącznie na opis w kartach postaci i decyzje adminów. To będzie to usunięte, a prace nad przerobieniem umiejętności zostaną przeprowadzone.

Według mnie - będzie to oznaczać tylko tyle, że wszystko co wpisane było w cechach i wadach będziecie musieli opisywać w poście, natomiast o waszym poziomie będą decydowali ad mini.
Chyba po tym widać, jakie jest moje stanowisko. Gdyby nie odejście Silvera pewnie nie byłoby tak zażartej dyskusji bo byłby dodatkowy głos i zdanie założyciela tego forum. Póki co walczę o uproszczenie a nie spłaszczenie tego co mamy.

Gracze, którzy grali już na tym forum proszeni są o wypowiedzenie się więc w tej kwestii - co o tym wszystkim myślą.
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeWto Kwi 20, 2010 10:19 pm

moim zdaniem taka forma będzie dobra;))

jestem za zostawieniem wad i cech.

w tej wersji są już "dziecinnie proste" i mam nadzieję, że dla nowych graczy także będą.

masz mój głos Sakra jeżeli chodzi o to.
Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP
Saga


Dołączył/a : 10/03/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Male

UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeSro Kwi 21, 2010 2:55 pm

Czuję się w obowiązku napisać tego posta ponieważ stanowisko nazwanego przez Sakrę obozu I jest dane po łepkach jak to się mówi.

Więc czego chce obóz I przedstawie wam ja jako znajdujący się po tej właśnie stronie
Obóz pierwszy jest za usunięciem systemu cech i wad tak jak już zostało wcześniej powiedziane pozostawiając tym samym odgrywanie postaci graczom. Dlaczego ?

- równie dobrze ten system może zostać zastąpiony przez opis czysto fabularny
- opis fabularny może zawierać znacznie bardziej szczegółowe dodatkowe informacje na temat postaci
- system może odstraszyć już na samym początku zakładania KP nowych graczy
- wprowadza schematyczność i ogranicza inwencję graczy na forum, które jest nastawione na pisanie ( wyobraźnie)
- element bez którego forum mogłoby doskonale funkcjonować
- bez tego systemu Umiejętności będą dostępne dla każdego, brak kontroli kosmosu w 100% i innych wymogów sprawi, że nawet na dalszym etapie gry gracze nie będą mieli problemu, z tym, że np. zapragną by ich postać poznała teleportację a nie będzie to możliwe z powodu jakieś wady lub braku jakiejś cechy
- każe bezsensownie wybierać już na początku to jak postać gracza ma wyglądać choć doskonale wiemy, że wiele pomysłów na postać rodzi się w czasie gry a wybranie konkretnej cechy a w szczególności wady zamyka drogę na przyszłość
- każe dopasowywać graczowi postać mimo, że na przykład on tego nie chce np. wybierając daną zbroję, którą sobie uwidział musi już dokładnie przeanalizować jej ataki, żeby wiedzieć co może wepchnąć w wady i cechy a czego nie co w ewidentny sposób zamyka w pewnym kanonie jego postać, która do końca nie wygląda tak jak on tego chce.
- jak zostało napisane we wcześniejszym poście Administracja nie ma zamiaru wybierać za was umiejętności patrząc na wasze opisy, sami będziecie wybierali sobie to co chcecie ponieważ nie będzie ograniczeń

Ujmując krótko: Obóz I chce większej swobody dla graczy i ograniczenia jak tylko się da liczenia róznego rodzajów procentów itd. itp.

Jako, że Sakra podjęła wątek Administracyjny w postaci stwierdzenia, że Silver by był pewnie za tymi wadami i cechami choć tego przecież nie może wiedzieć to ja dodam, że za rozwiązaniem przedstawionym w tym poście jestem ja oraz Ru. Była również Nika choć ostatecznie postanowiła wstrzymać się od głosu w tej sprawie dla dobra graczy ponieważ nie chciała nadmiernie przedłużać dyskusji, która trwa już dobry kawał czasu i mimo, że trzech adminów było wcześniej za usunięciem cech i wady i zgodnie z zasadami demokracji powinno to zniknąć to jednak jeden Admin nie dawał za wygraną. Dlatego to wy gracze zostaliście poproszeni o zdanie.
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP
Neo


Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233


UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeSro Kwi 21, 2010 3:50 pm

no ładnie to rozpisałeś Saga:)
ale ja dalej jestem za tym żeby te cechy i wady były. Uważam, że to akurat jest na tyle proste i w jasny sposób napisane, że powinniśmy to rozumieć itd.

poza tym to, że nie będzie ograniczeń bd chyba powodować, że każda postać bd mega przepakiem:D

bo nawet jest tak w anime. Np. Mu skupiał się jedynie na swoich umiejętnościach psychokinetycznych i je rozwijał cały czas. Nie potrzebne mu były inne...a żeby tamte mógł rozwijać to musiał mieć odp ku temu cechy:). Przecież największe głąby za przeproszeniem nie bd mogły np teleportować się na odl 500km lub osiągnąć 7 zmysły na 40lvl;P

więc jak dla mnie cechy i wady zostają.
Powrót do góry Go down
Legumir

Legumir


Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

Płeć : Male

UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeSro Kwi 21, 2010 7:22 pm

Teraz chyba ja muszę wypowiedzieć się w tej sprawie.
Czytając po kolei miałem mieszane uczucia, raz chciałem by zostały, potem nie chciałem itd...
Wiadomo, cechy i wady jakoś urozmaicałyby tę rozgrywkę i wiadomo, że gra wtedy mimo wad kontrolowania w jakiś sposób swojej postaci by była skierowana na jeden konkretny tor, a każdy mógłby rozwinąć ją w inny sposób.
Z drugiej strony to, że nie byłoby tych wad, rozgrywka byłaby lepsza, prostsza i łatwiejsza, bez większego myślenia, kreatywności czy kreowania swojej postaci od razu w odpowiedni sposób, np jak to powiedział Saga, pod zbroje. Gdyby zaś tego nie było postać mogłaby otrzymać zbroje zupełnie inną, przypadkową, np nadaną przez admina. Jednemu by się to spodobało, bo mógłby urozmaicić swoją grę i własną wyobraźnie różnymi pomysłami, drugiemu nie bo np zbroja by mu się nie podobała.
Natomiast jak słusznie zauważył Neo, ktoś w ten sposób mógłby po prostu szybko stać się potężnym, i przepakować, a przecież nie o to w tej rozgrywce chodzi, tylko o to by wspólnie razem dobrze się bawić i rozwijać swoją umiejętność pisania i wyobraźni.
Dlatego co do tego mam mieszane uczucia i w końcu nie wiem co bym miał wybrać. Niektóre z tych cech i wad mi się podobały, inne natomiast nie, bo nie mógłbym nauczyć się tych technik.
Mimo tego bo głębszym zastanowieniu, i siedzeniu 10 minut nad tym postem jednak stwierdzam, że chyba byłbym za zostawieniem tych wad i cech. Wcześniej było jak było, i wiadomo, że nikt nie mówił, że będzie łatwo i że dostaniemy od razu to co chcieliśmy. A tak urozmaicamy swoją wyobraźnię i rozgrywkę. Takie jest tylko moje zdanie i dziękuję za uwagę
Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
Sakra


Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeSro Kwi 21, 2010 9:12 pm

Saga, wiedziałam że rozpiszesz się nie na temat
i wcale nie opisałam tego po łepkach - tak wy mi to przedstawialiście
i dlatego skomentuje niektóre twoje punkty

Cytat :
- opis fabularny może zawierać znacznie bardziej szczegółowe dodatkowe informacje na temat postaci
tak obowiązuje teraz i będzie obowiązywać nawet z cechami i wadami, ten punkt jest więc zbędny

Cytat :
- wprowadza schematyczność i ogranicza inwencję graczy na forum, które jest nastawione na pisanie ( wyobraźnie)
nieprawda
w każdej grze rpg masz do wyboru na początku typ twojej postaci
czy jest to rasa, czy profesja (najbardziej banalny przykład - Diablo; w kartach rpg zaś przydzielasz punkty na charyzmę i inne)
to nie jest schematyczność, to jest logiczność i nie ogranicza ich inwencji, ponieważ oni sami tworzą coś mając do dyspozycji wiele możliwości, a nie robią czegoś na odwal się
Cytat :
- element bez którego forum mogłoby doskonale funkcjonować
nie powinieneś używać słowa doskonale - gdzieś mi wmawiałeś iz twierdziłam, że to jest doskonałe dla forum teraz twierdzisz, że bez tego będzie doskonale
ktoś popada w skrajności

Cytat :
- bez tego systemu Umiejętności będą dostępne dla każdego, brak kontroli kosmosu w 100% i innych wymogów sprawi, że nawet na dalszym etapie gry gracze nie będą mieli problemu, z tym, że np. zapragną by ich postać poznała teleportację a nie będzie to możliwe z powodu jakieś wady lub braku jakiejś cechy
rozwój postaci w trakcie gry to punkty statystyki
to co sugerujesz to zmianę koncepcji a więc granie sprzecznie z kartą postaci zaakceptowaną przez adminów - prawda?

Cytat :
- każe bezsensownie wybierać już na początku to jak postać gracza ma wyglądać choć doskonale wiemy, że wiele pomysłów na postać rodzi się w czasie gry a wybranie konkretnej cechy a w szczególności wady zamyka drogę na przyszłość
jeśli to jest bezsens, to czemu wszystkie wydawane gry są na tym oparte?

Cytat :
- każe dopasowywać graczowi postać mimo, że na przykład on tego nie chce np. wybierając daną zbroję, którą sobie uwidział musi już dokładnie przeanalizować jej ataki, żeby wiedzieć co może wepchnąć w wady i cechy a czego nie co w ewidentny sposób zamyka w pewnym kanonie jego postać, która do końca nie wygląda tak jak on tego chce.
i właśnie dlatego jest to dobre - dałeś punkt za a nie przeciw
bo każda postać w SS miała swoje zalety i wady i dlatego tworzyła ataki takie a nie inne
jeśli więc ktoś pragnie odtworzyć postać (znać wszystkie przykładowe ataki od zbroi) logiczne jest, że musi stworzyć postać o podobnych warunkach do oryginałów

Cytat :
- jak zostało napisane we wcześniejszym poście Administracja nie ma zamiaru wybierać za was umiejętności patrząc na wasze opisy, sami będziecie wybierali sobie to co chcecie ponieważ nie będzie ograniczeń
pisaliście coś innego w hidden zone


Cytat :
Ujmując krótko: Obóz I chce większej swobody dla graczy i ograniczenia jak tylko się da liczenia róznego rodzajów procentów itd. itp.
gdzie widzisz procenty? czemu uważasz, że procenty mają tu coś do gadania, skoro nie należą w ogóle do omawianej sprawy?
nie pisz o ograniczeniu liczenia, gdyż jego praktycznie tu nie ma, a za to w twoim obozie widziałam pomysły z liczeniem zastępującym coś

(* * * usunięte przez Sakrę * * *)

Dlatego też prosze graczy o wypowiedzenie się w tej sprawie, sama.

Sage zaś proszę o nie wywlekanie naszych sporów na zewnątrz, bo podjudzasz mnie tylko do riposty. Wiedz, że nie masz racji i tyle - część usunęłam gdyż nie będę tu czekać na twoje riposty. Radzę ostatni akapit tobie też usunąć.
Powrót do góry Go down
Favonius

Favonius


Dołączył/a : 20/06/2009
Liczba postów : 145

Płeć : Male

UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeNie Kwi 25, 2010 1:51 pm

Nie lubię się wypowiadać
Zdecydowanie bardziej wole grać...

No ale napisze to co myślę , a będzie to odpowiedź dyplomatyczna ^^
Bez względu na to co wprowadzicie , ja się do tego przystosuje i będę grał ^^ Czy to zostanie , czy usuniecie to i tak nie zmieni faktu , że będę grał
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
Nadira


Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitimeWto Kwi 27, 2010 2:53 pm

Dłużej czekać nie będziemy na odpowiedź reszty graczy. Być może niektórzy się jeszcze zastanawiają, ale my chcemy już to mieć z głowy jak kilka innych spraw by móc jak najszybciej zakończyć zmiany i zacząć prowadzić rozrywkę na forum.

Z wypowiedzi graczy wynika, że nie przeszkadzają im cechy i wady.
Temat zamykam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UWAGA! Cechy i Wady Empty
PisanieTemat: Re: UWAGA! Cechy i Wady   UWAGA! Cechy i Wady Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
UWAGA! Cechy i Wady
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Cechy i Wady
» UWAGA! Gracze!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: